İzmir Büyükşehir Belediyesi, genç odaklı vizyonuyla hareket ederek, 15-30 yaş arasındaki gençler için Tarihi Bergama Vapuru’nda “Yaza Merhaba” etkinliği düzenledi. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü ile Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen bu etkinlikte gençler, YKS sınavının ardından streslerini üzerlerinden atıp unutulmaz bir gün yaşama fırsatı buldular.
Tarihi Bergama Vapuru’nda gerçekleşen bu turda, Mahallede Dayanışma Var gönüllüleri, EÇEV bursiyerleri, İzmir Gençlik Belediyesi, Bornova Gülsefa Kapancıoğlu Anadolu Lisesi, Bornova Seyit Şanlı Anadolu Lisesi öğrencileri ve Genç İzmir üyesi gençler bir araya geldi. DJ müzik performansları eşliğinde gerçekleşen tur boyunca, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi tanıtımı yapıldı ve Eşit İzmir Atölye Çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca, Mahallede Dayanışma Var projesi kapsamında 10 hafta boyunca her cumartesi günü Konak Ballıkuyu, Bornova Çamkule ve Buca Göksu mahallelerinde 4, 5, 6 ve 7. sınıfta okuyan çocuklara ders desteği sağlayan üniversite öğrencisi gönüllü gençlere katılım sertifikaları takdim edildi.
Gençler, bu etkinlikte keyifli bir Körfez turuna çıkarak sınav streslerinden uzaklaştılar. Müzik eşliğinde geçen tur, gençlerin hem eğlenmelerini sağladı hem de unutulmaz anılar biriktirmelerine olanak tanıdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik çalışmaları, gençlerin sosyal etkileşimlerini artırmak, onlara destek olmak ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla önemli bir adım olarak değerlendirildi.
Tarihi Bergama Vapuru’ndaki tura Mahallede Dayanışma Var gönüllüleri, EÇEV bursiyerleri, İzmir Gençlik Belediyesi, Bornova Gülsefa Kapancıoğlu Anadolu Lisesi, Bornova Seyit Şanlı Anadolu Lisesi öğrencileri ile Genç İzmir üyesi gençler katıldı. DJ müzik performansları eşliğinde süren tur boyunca Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi tanıtımı, Eşit İzmir Atölye Çalışmaları yapıldı. Ayrıca Mahallede Dayanışma Var projesi kapsamında 10 hafta boyunca her hafta cumartesi günü Konak Ballıkuyu, Bornova Çamkule ve Buca Göksu mahallelerinde 4,5,6,7. sınıfta okuyan çocuklarla bir araya gelip ders desteği sağlayan ve çocuklara rol model olan üniversite öğrencisi gönüllü gençlere projeye katılım sertifikaları verildi.
GÜNDEM
27 Temmuz 2024DÜNYA
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EGE
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024