DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19424670,86%
İzmir
16°

HAFİF YAĞMUR

üst menü altı
İzmir Ekonomili profesörü Aydın Akan’a ‘başkanlık’ görevi…

İzmir Ekonomili profesörü Aydın Akan’a ‘başkanlık’ görevi…

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Akan, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Tıp ve Biyolojide Mühendislik Topluluğu'nun (EMBS) Türkiye kolu başkanlığına seçildi.

ABONE OL
24 Aralık 2023 10:35
İzmir Ekonomili profesörü Aydın Akan’a ‘başkanlık’ görevi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Akan, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Tıp ve Biyolojide Mühendislik Topluluğu’nun (EMBS) Türkiye kolu başkanlığına seçildi.

Akan’ın başkanlığı 3 yıl sürecek.

Biyomedikal sinyal ve görüntü işleme alanındaki çalışmalarıyla tanınan İEÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Akan, 195 ülkede 427 bin üyesi bulunan IEEE çatısı altında faaliyet gösteren EMBS’nin Türkiye kolu başkanlığına seçildi. Son yıllarda EEG sinyal işleme ve yapay zeka yöntemleriyle epilepsi, demans, dikkat eksikliği gibi rahatsızlıkların tespiti konusunda çalışmalarda bulunan ve duygu durum ve beğeni durum tespiti gibi nöropazarlama uygulama çalışmalarını da sürdüren Prof. Dr. Akan, görev süresi boyunca biyomedikal alanda ulusal ve uluslararası düzeyde etkinliklerin düzenlenmesi, öğrencilere eğitimler verilmesi gibi birçok konuda çalışmalar yapacak. Prof. Dr. Akan’ın başkanlığı 3 yıl sürecek.

‘EN İYİ ŞEKİLDE SÜRDÜRMEK İSTİYORUM’

Prof. Dr. Akan, kendisine destek veren tüm meslektaşlarına teşekkür ederek, “Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü, teknolojiyi insanlığın yararı için geliştirmeye adanmış, dünyanın en büyük teknik ve profesyonel kuruluşu. 145 binden fazla öğrenci üyesi, dünya çapında 10 coğrafi bölgede 344 şubesi var. IEEE Türkiye Şubesi de çok sayıda üyesi olan, aktif bir şube. Türkiye’deki bu şubenin de kendi içinde, farkı alanlarda birçok kolu bulunuyor. Ben de bu kollardan biri olan Tıp ve Biyolojide Mühendislik Topluluğu’nun (Engineering in Medicine & Biology Society) Türkiye’deki başkanlığına seçildim. Böylesine önemli, gurur veren bir göreve layık görüldüğüm için mutluyum. Fark yaratan çalışmalarla başkanlık dönemimi en iyi şekilde tamamlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.(DHA)

Önerilen haber: İzmirlilerin dikkatine! Konak’ta yol çalışması

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP