DOLAR 32,3286 -0.1%
EURO 35,1412 0.51%
ALTIN 2.411,02-0,16
BITCOIN 2207281-1,43%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
İzmir Valisi Elban’dan İZBAN Açıklaması: “Mevcut Sistem Başarılı”

İzmir Valisi Elban’dan İZBAN Açıklaması: “Mevcut Sistem Başarılı”

İzmir Valisi Süleyman Elban, İZBAN ortaklığının bitirilmesi tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 50-50 ortaklığıyla yürütülen İZBAN sisteminin Türkiye'de örnek bir model olduğunu ve başarılı bir şekilde işlediğini belirtti. Elban, "Güzel işleyen bir sistem varsa, niye değişsin ki?" dedi.

ABONE OL
11 Haziran 2024 10:52
İzmir Valisi Elban’dan İZBAN Açıklaması: “Mevcut Sistem Başarılı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın İZBAN ortaklığının bitirilmesi yönündeki açıklamaları sonrası İzmir Valisi Süleyman Elban, konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Vali Elban, TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50-50 ortaklığıyla yürütülen İZBAN sisteminin başarılı bir şekilde işlediğini belirtti ve ortaklığın devam etmesi gerektiğini savundu.

Vali Elban’ın Açıklamaları

Vali Süleyman Elban, İZBAN sisteminin şehir içi ulaşım ve kırsal bölgeleri bağlama açısından Türkiye’de örnek bir model olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Şehir içi ulaşım ve kırsallık birbirine bağlayan sistemleri açısından İZBAN Türkiye’de örnek bir model, başarılı bir model. İşleyen bir model. Doğru işleyen bir model. Yani daha iyi olsun diye önerileri varsa merkez açık olur ama mevcut sistem gayet başarılı işliyor. Bir sorun gözükmüyor şu anda.”

izban

Ortaklığın Sürmesi Gerektiğini Vurguladı

Vali Elban, İZBAN sisteminin değişmesi gerekliliği konusunda şüpheli olduğunu belirterek, mevcut sistemin güzel ve işleyen bir yapı olduğunu ifade etti. Elban, şu sözlerle devam etti:

“En temel kural güzel işleyen bir sistem varsa, o sistem niye değişsin ki? Bence bu şehri Selçuk’tan Aliağa’ya kadar kuşatan çok güzel bir sistem kurulmuş. Bu sistemde çalışıyor. Ufak tefek konular varsa da bu konular oturulup teknik kişiler tarafından konuşulup çözülmeli. Neticede Türkiye’de de örnek gösterilen bir model İZBAN modeli.”

Cemil Tugay’ın Açıklamaları Tartışma Yarattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın İZBAN ortaklığının bitirilmesi yönündeki açıklamaları kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Vali Elban, bu tartışmalara dahil olarak ortaklığın sürmesi ve mevcut sistemin devam etmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Elban, “Şehir içi ulaşım ve kırsallık birbirine bağlayan sistemleri açısından İZBAN Türkiye’de örnek bir model. İşleyen bir model. Doğru işleyen bir model,” ifadelerini kullandı.

Vali Elban’ın bu açıklamaları, İZBAN ortaklığının sürdürülmesi gerektiğini ve mevcut sistemin başarılı bir şekilde işlediğini vurgulayan önemli bir mesaj olarak değerlendirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP