DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21547852,11%
İzmir
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
İzmir’de LGBT Onur Haftası etkinliğinde gerginlik… Tekbir atan grup, ‘Etkinlik iptal edilsin’ dedi

İzmir’de LGBT Onur Haftası etkinliğinde gerginlik… Tekbir atan grup, ‘Etkinlik iptal edilsin’ dedi

İzmir Barosu'nun, LGBT’nin ‘Onur Ayı’ kapsamında düzenlediği kahvaltı programının düzenlediği alana gelerek tekbirlerle programın sona erdirilmesini talep eden kişi ve gruplar toplantının olduğu kafenin önünde basın açıklaması da yapmak istedi.

ABONE OL
17 Haziran 2023 19:04
İzmir’de LGBT Onur Haftası etkinliğinde gerginlik… Tekbir atan grup, ‘Etkinlik iptal edilsin’ dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gergin anların yaşandığı kafenin önünde basın açıklaması yapan İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu temsilcileri, “İzmir Barosu, ‘Onur Haftası’ adı altında yapacağı tüm bu etkinlikleri iptal edilmelidir” dedi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) gibi sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan platform adına yapılan açıklamayı yapan Platform Sözcüsü Uğur Bayrak İzmir Barosu tarafından düzenlenen tüm etkinliklerin iptal edilmesini istedi.

Açıklamanın ardından grup ile kahvaltıya katılanlar arasında gerginlik yaşandı. Polis tarafların birbirine yaklaşmaması için önlem aldı.

İzmir Barosu, sosyal medya hesabından, her yıl haziran ayında kutlanan LGBT Onur Haftası kapsamında, ‘İzmir Barosu Onur Ayı’ kahvaltısı adı altında bir program düzenleyeceğini duyurmuştu.

Bugün saat 11.00’de bir grup, kahvaltının verildiği Bayraklı Baro Park önünde basın açıklaması yaptı. İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun öncülüğündeki açıklamaya; Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği gibi sivil toplum kuruluşu üyeleri ile tekbir getiren kişiler katıldı.

‘TÜM BU ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLMELİDİR’

Kendilerini İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı olarak tanıtan platformun Başkanı Uğur Bayrak, “Bugün burada aile kurumuna, kadınlarımıza, çocuklarımıza, geleceğinize ve avukatlık mesleği haklarına sahip çıkması gereken İzmir Barosu’nun küresel emperyalizmin yeni ‘Truva atı’ olan LGBT’li propagandasına ve dayatmasına alet olmasına karşı toplandık.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve İzmir Büyük Aile Platformu olarak, İzmir Barosu’nun ‘Onur Haftası’ adı altında toplumun vazgeçilmez temel yapı taşı olan aile kurumumuzu yozlaştırılıp parçalanmasına vesile olacak etkinlikleri düzenlemesinden dolayı kınıyoruz.

İzmir’den tekrar haykırıyoruz. LGBT ideolojisini, propagandasını ve dayatmasını kabul etmiyoruz. LGBT dayatmasına karşı ailemizi çocuklarımızı milli devletimizi savunmak nefret suçu değildir. Bu saldırıya karşı sessiz kalmak asıl suçtur. İnsanlık tarihi kadar eski ve değerli olan avukatlık mesleğine sürülen bu lekeyi de kabul etmiyoruz. İzmir Barosu, ‘Onur Haftası’ adı altında yapacağı tüm bu etkinlikleri iptal edilmelidir” dedi.

‘LGBT, İNSANIN DOĞASINA, KÜLTÜRLERİMİZE KARŞI’

Türkiye’ye Gençlik Birliği Genel Sekreteri Samet Kunt ise “LGBT, insanın doğasına, kültürlerimize karşı. En önemlisi çocukları hedef alıyor. ‘Çocuk translar vardır’ diyerek, 4-5 yaşındaki çocuklara cinsiyet dayatması yapıyorlar. Erkek çocuklarına rujlar sürdürülüp, etek giydiriyorlar. Bütün kötülüklerin anası olarak gördükleri aileyi, söz konusu eşcinsel evlilikler olduğu zaman savunabiliyorlar. Bu yüzden soruyoruz. Avrupa’da eşcinsel çiftlerin evlat edindikleri çocuklara tecavüz edip, istismar etmesini neyle açıklıyorlar. Küçük çocukları istismar etmesi hakkında ne diyorlar. Kadını aşağılayan bir zihniyettir LGBT” dedi.

TANSİYON YÜKSELDİ’

Açıklamanın ardından grup, alanda beklemeyi sürdürdü. Çevik kuvvet ekiplerinin de olduğu polis ekipleri, grup ile etkinliğe katılmak için restoranda oturanlar arasında önlem aldı. Taraflar birbirine laf atınca zaman zaman tansiyon yükseldi. Ancak polis ekipleri, tarafların birbirine yaklaşmasına izin vermedi. Basın açıklaması yapan grup, yaklaşık 1 saat sonra bölgeden ayrıldı. (DHA-HABER MERKEZİ)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP