DOLAR 32,5930 0.28%
EURO 34,7120 0.06%
ALTIN 2.473,04-1,04
BITCOIN 21484841,92%
İzmir
19°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
İzmir’de ‘Otizm İçin Birlikte Yürüyelim’ çağrısı

İzmir’de ‘Otizm İçin Birlikte Yürüyelim’ çağrısı

İzmirli otizmliler, aileleri ve otizm dostları, Dünya Otizm Farkındalık Ayı nedeniyle 7 Nisan 2024, Pazar günü düzenlenen 2. İzmir Otizm Yürüyüşünde buluşacak.

ABONE OL
2 Nisan 2024 12:51
İzmir’de ‘Otizm İçin Birlikte Yürüyelim’ çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmirli otizmliler, aileleri ve otizm dostları, Dünya Otizm Farkındalık Ayı nedeniyle 7 Nisan 2024, Pazar günü düzenlenen 2. İzmir Otizm Yürüyüşünde buluşacak.

Yürüyüş, Gündoğdu Meydanı’ndan başlayacak ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki Türkan Saylan Sanat Merkezi önünde yapılacak basın açıklamasıyla sonlanacak.

Nisan’ın Otizm Farkındalık ayı, 2 Nisan’ın Otizm Farkındalık Günü olarak Birleşmiş Milletler tarafından ilan edildiğini anımsatan KEDİ -Kabul, Eşitlik, Dahil olma, İstihdam- Otizm Derneği Başkanı Serap Dikmen Ahmetoğlu, 31 Mart günü gerçekleşen yerel seçim sonrası belirlenen yeni belediye başkanlarını, pazar günü düzenlenen yürüyüşe katılmaya ve İzmir’i otizm dostu kent yapmak için birlikte çalışmaya çağırdı.

otizm

Dernek Başkanı Ahmetoğlu, engelli bireylerin toplumsal hayata katılımı için yerel idareler tarafından yeterli çalışma yapılmadığına, verilen sözlerin koltuğa oturduktan sonra unutulduğuna çokça şahit olduklarını belirtti.

otizm

AHMETOĞLU: YEREL YÖNETİCİLER SÖZLERİNİ UNUTMASIN

Serap Ahmetoğlu, “Engelli bireyler ve ailelerinin artık yok sayılmasını istemiyoruz. Kentte yaşayan engelli bireylerin ayrıştırmaya uğramadan yaşama eşit şekilde katılma ve belediye hizmetlerinden eşit şekilde yararlanma hakkını göz önüne almanın, engellilik hizmetleri için yerel politika geliştirmenin, bütçelendirmenin, sivil toplum örgütlerinin kararlara etkin katılımını sağlamanın, gözetim ve denetim mekanizmalarına dahil etmenin yerel idarelerin asli görevlerinden olduğunu belediye başkanlarımıza hatırlatıyoruz”

İZMİR’İ OTİZM DOSTU KENT YAPALIM

Yerel seçim sonucunda halkın oylarıyla göreve seçilen İzmir’in yeni belediye başkanlarına, 7 Nisan’da gerçekleştirilecek 2.İzmir Otizm Yürüyüşü’nde birlikte yürüme çağrısı yapan Ahmetoğlu, “Başkanlarımız çağrımıza uyarsa, hem bizleri yakından tanıma fırsatı bulmuş olacaklar, hem de birlikte çözüm üretme sürecinin ilk adımını birlikte atmış olacağız. Bir sivil toplum kuruluşu olarak, sorunları sıralayıp sadece talepte bulunmak değil, kent yöneticilerinin otizm alanında geliştirecekleri çalışmalara katkı sağlamak, var olan hizmetlerin geliştirilmesini ve yenilerinin üretilmesini diliyoruz.

Yerel yöneticilerimizle birlikte, fark yaratmak, İzmir’i otizm dostu bir kent haline getirmeyi amaçlıyoruz. Otistik çocukların çocuk olarak kalmadığının farkına varılmasını, bir otistiğin yaşamının her döneminde toplum yaşamının her alanına dahil olabilmeleri için gereksinim duydukları desteklerin verilmesi ve çeşitlendirilmesi önem taşıyor” diye konuştu.

YÜRÜYÜŞ PAZAR GÜNÜ

2. İzmir Otizm Yürüyüşü 7 Nisan Pazar günü saat 13.00’te Gündoğdu Meydanı’ndan başlayacak. Topluluk, Cumhuriyet Bulvarı’na yönelip ÖSYM’nin yanından Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne geçecek. Yürüyüş, Türkan Saylan Sanat Merkezi’ önünde yapılacak basın açıklaması ile sonlandırılacak.

İlginizi çekebilir: SSK-Bağkur ve Emekli Sandığı ikramiye ödeme tarihi: Emekli bayram ikramiyesi ödemesi ne zaman?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP