DOLAR 32,2029 0.21%
EURO 35,0460 0.21%
ALTIN 2.425,52-0,15
BITCOIN 2181493-1,36%
İzmir
23°

AÇIK

üst menü altı
İzmir’de Yenişehir Çocuk Faaliyet Merkezi, çocuklara renkli bir eğitim sunuyor

İzmir’de Yenişehir Çocuk Faaliyet Merkezi, çocuklara renkli bir eğitim sunuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentsel olanaklara erişimi kısıtlı çocuklar için hizmete aldığı Yenişehir’deki İzmir Çocuk Faaliyet Merkezi kısa sürede bölgenin ilgi odağı oldu.

ABONE OL
28 Haziran 2023 10:54
İzmir’de Yenişehir Çocuk Faaliyet Merkezi, çocuklara renkli bir eğitim sunuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çocuklar için kentsel olanaklara erişimi kısıtlı olanlar için hizmete aldığı İzmir Çocuk Faaliyet Merkezi, Yenişehir’de bulunuyor ve kısa sürede bölgenin en popüler noktalarından biri haline geldi.

Bu merkez, çocukları sanat, bilim ve doğaya yönlendiren çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmakta ve aynı zamanda psikososyal destek sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Yenişehir’deki İzmir Çocuk Faaliyet Merkezi, okulların tatil olduğu dönemlerde bile eğitime devam ediyor.

Merkez, çocukları bilime, doğaya ve sanata ilgi duyan bireyler olarak yetiştirmektedir ve bu durum çocuklar ve anneleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

“ÇOCUKLARIN SOSYALLEŞEBİLECEĞİ ALANLAR YARATIYORUZ”

Yenişehir Çocuk Faaliyet Merkezi Birim Sorumlusu Elmas Köçkün, “Yenidoğan mahallesinde hizmet veriyoruz. Bulunduğumuz mahalle dezavantajlı bir bölge. Yaklaşık 3 aydan beri hizmet veriyoruz. Yoğun bir talep alıyoruz. Çocuklar bu merkezde sosyokültürel etkinliklere erişim fırsatı buluyor. Sadece kurumumuzda verilen hizmetler hobi ve branş dersleriyle sınırlı değil. Hem ailelere hem de çocuklara psikolojik destek de veriyoruz. Çocukların sosyo-ekonomik yoksunluklar sebebiyle gidemeyeceği yerleri de erişebilir hale getiriyoruz. Okullar kapanmasına rağmen biz çocukların sosyalleşebileceği alanlar yaratmak istiyoruz ve bu yüzden kurumumuz yaz tatilinde de faaliyet vermeye devam ediyor” dedi.

“OKULLAR TATİL OLDUĞUNDA BİLE MERKEZE GELMEK İSTİYORUZ”

İlköğretim ikinci sınıf öğrencisi Ecem Tanay Yenişehir Çocuk Faaliyet Merkezi’nde kendini çok mutlu hissettiğini belirterek, “Burada çok eğleniyoruz ve çok mutluyuz. Hem ders alıyoruz okul derslerime yardımcı oluyor hem de gezilere katılıyoruz. Yeni yerler keşfediyoruz. Ben okuldan daha çok burayı seviyorum” şeklinde konuştu.
Altıncı sınıf öğrencisi Mevlüt Cemil ise merkezin kendisini çok geliştirdiğini ifade ederek, “Ben ilk defa sokak hayvanlarının barınağını gördüm. PAKO’ya götürdü öğretmenlerim beni, çok şaşırdım orayı görünce. Sokak hayvanlarına mama verdik. Okulum tatil olduğunda bile ben buraya gelmek istiyorum” dedi.

ÇOCUK FAALİYET MERKEZİ’NDE NELER YAPILIYOR?

7-14 yaş arası gruba ücretsiz hizmet veren merkez, çocukların okul dışında da eğitici, öğretici ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlarken bilim, sanat ve kültür alanlarında bilgi ve becerilerini arttırıyor. Ayrıca merkezden hizmet alan çocuklar ve ebeveynleri, psiko-drama grupları ve grup terapilerine katılırken, bireysel danışmanlık hizmetinden de yararlanabiliyor. Farklı branşlarda eğitim veren merkezde fen, matematik, resim, Türkçe, İngilizce, el sanatları, yaratıcı drama, keman ve gitar derslerinin yanı sıra 36-53 ay aralığındaki çocuklar için Masal Evi hizmeti de var.

NERELERDE VAR?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7-14 yaş arası kentsel olanaklara erişimi kısıtlı çocuklar ile ailelerine hizmet verdiği Çocuk Faaliyet Merkezleri Çiğli, Uzundere, Buca, Güzelbahçe, Toros, Örnekköy, Gümüşpala ve Limontepe’de yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP