DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 21670940,11%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
İzmirli yolcular kadın şoförlerle yolculuktan memnun

İzmirli yolcular kadın şoförlerle yolculuktan memnun

İzmir'de ESHOT'un kadın şoförleriyle ulaşımın yüzü gülüyor: yolcular memnun, güven artıyor...

ABONE OL
27 Haziran 2023 11:51
İzmirli yolcular kadın şoförlerle yolculuktan memnun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in göreve gelmesiyle birlikte ESHOT bünyesinde işe başlayan 145 kadın şoför, ulaşım hizmetinde memnuniyet yaratarak İzmirlilerin beğenisini kazandı.

ESHOT tarafından gerçekleştirilen anketlerde İzmir halkı, toplu taşıma hizmetinden güvenle faydalandıklarını ifade etti. Yapılan anketlere katılan vatandaşların yüzde 74’ü, kadın şoförler için olumlu geri dönüşlerde bulundu.

ESHOT Genel Müdürlüğü’nde görev yapan kadın şoför sayısı, Başkan Tunç Soyer’in otobüslerde kadın şoförlerin görev yapması yönündeki kararının ardından 145’e ulaştı.

Kentin birçok hattında güler yüzlü bir şekilde çalışan kadın şoförler, ESHOT anketinde de İzmirlilerden yüksek puan aldı. Ankete verilen cevaplarda, şoförlerin vatandaşlara karşı uygun davranış sergilemesi, trafik kurallarına uyma ve güvenli sürüş gibi başlıklar ön plana çıktı.

HEM YOLCULAR HEM KADIN ŞOFÖRLER MUTLU

Kadın şoförlerin kullandığı otobüslerde yapılan 10 bin 404 ankette toplam 15 bin soruya yanıt verildi. Hem kurumun verdiği hizmetin kalitesi hem de yurttaşların güvenini sağlama noktasında kadın şoförlerin performansında, ‘Şoförün vatandaşa karşı davranışı uygun’, ‘Şoför trafik kurallarına uyuyor ve otobüsü güvenli kullanıyor’, ‘Otobüs, iniş binişlerde yolcuyu yeteri kadar bekliyor’ başlıkları öne çıktı.

“BU NOKTALARA TUNÇ BAŞKANIMIZ SAYESİNDE GELDİK”

Görevde 5’inci yılını doldurmaya hazırlandığını ve bu durumdan duyduğu mutluluğu aktaran ESHOT şoförü Nihal Arslan, “Tunç Başkanımızın sayesinde böyle bir projeyle bugünlere geldik. İşimiz çok güzel, severek yapıyoruz. Yolcularımız çok memnun. Güne pozitif başlıyorum pozitif de bitiyor. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Yolcularımızın tepkileri çok güzel. Güler yüzle günaydın dediğimizde yolcularımız da güne pozitif başlıyor. Yüzlerinde hafif bir tebessüm oluyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Onlar da çok mutlu oluyor ve alışıyorlar, bizden önce ‘günaydın, iyi akşamlar, kolay gelsin’ demeye başlıyorlar. Onlar da mutlular inanıyorum. Yaptığımız iş kolay bir iş değil, zor bir iş ama severek yaptığımızdan bize çok kolay geliyor. Kadın şoförlerimizin daha da çoğalmasını istiyoruz. Bu işi yapmak isteyen kadınlar gelsinler müracaat etsinler, bizlerin arasına girsinler, onların da çok mutlu olacaklarına inanıyorum” dedi.

“ANNE ŞEFKATİYLE YAKLAŞIYORLAR”

Kadın şoförlerin çoğalmasını olumlu bir gelişme şeklinde nitelendiren İzmirli Nurcan Baştaş, “Çok memnun oluyoruz. Çok sevindik. Bu hakkı tanıdıkları için de çok teşekkür ederim. Çok iyi karşılanıyoruz” diye konuştu.

Sürekli toplu ulaşım kullandığını ve kadın şoförlerin daha dikkatli olduğunu belirten Rıza Kırmanci de, “Çok memnunuz. Çok da güzel araç kullanıyorlar ve bu işte iyiler” dedi.

Yurttaş Kadriye Zararsız ise, “Güler yüzlü kadın şoförleri görmek bizi daha mutlu ediyor. Kendimizi daha güvende hissediyoruz. Kibarlar, hoş görülüler, anne şefkatiyle yaklaşıyorlar. Çok memnunuz. Daha da fazla olmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kadın şoförlerin hizmet vermesinden dolayı mutluluk duyduğunu aktaran Taner Çeliktuğ, “Gayet sakin, güzel, huzurlu bir yolculuk yapıyoruz onlarla beraber” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP