DOLAR 32,5674 0.28%
EURO 34,7152 0.26%
ALTIN 2.491,070,20
BITCOIN 20903453,06%
İzmir
23°

AZ BULUTLU

üst menü altı
İZTO'dan 22 ülkeye ticaret köprüsü.. 3 günde 410 ikili görüşme

İZTO'dan 22 ülkeye ticaret köprüsü.. 3 günde 410 ikili görüşme

ABONE OL
17 Mayıs 2023 01:44
İZTO'dan 22 ülkeye ticaret köprüsü.. 3 günde 410 ikili görüşme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Ticaret Odası'nın (İZTO) düzenlediği  'Gelinlik, Damatlık ve Abiye Alım Heyeti İkili İş Görüşmeleri', 3 günün ardından sona erdi. 16-18 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte Türk firmalar ile yabancı şirketler arasında 410 ikili görüşme yapıldı. Görüşmelerin çok olumlu geçtiğini ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, "Oda olarak, Ticaret Bakanlığımızın sağladığı sektörel alım heyeti desteğinden yararlanarak 22 ülkeden 174 yabancı alıcıyı kentimize getirdik" dedi.

3 GÜN SÜRDÜ

Türkiye ve dünya moda sektörünü İzmir'de buluşturan İzmir 15'inci Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, yurt içi ve yurt dışından 2 binin üzerinde katılımcı ile kent ekonomisine de hareketlilik getirdi. Dün sona eren fuar, pek çok iş bağlantısının da kurulmasını sağladı.

Ticaret Bakanlığı'nın destekleri ve İZFAŞ iş birliği ile İZTO tarafından gerçekleştirilen 'Gelinlik, Damatlık ve Abiye Alım Heyeti İkili İş Görüşmeleri' kapsamında, tekstil sektöründe faaliyet gösteren İZTO'ya üye firmalar ile 22 ülkeden 174 yabancı alıcı firma temsilcisi bir araya geldi. 410 ikili görüşme yapıldı.

YENİ PAZARLARA AÇILACAĞIZ

İzmir'in tek başına Türkiye'deki gelinlik üretiminin yüzde 70'ini karşıladığını ve 40'tan fazla ülkeye ihracat yaptığını belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, "Alım heyeti ile odamızda üç gün boyunca ikili görüşmeler organize ettik. Heyet, İzmir'de kaldığı süre boyunca fuarı da ziyaret ederek fuar katılımcıları ile ticari bağlarını güçlendirdi. Bundan sonrası için de alım heyetleri konusunda farklı çalışmalarımız olacak. Sektörümüzün ihracat ağını geliştirebilmemiz için önümüzdeki yıllarda daha önce açılmadığımız hedef pazarlardan da alım heyeti getirmemiz önemli. Bu konuda da hemen çalışmalarımıza başlayacağız" dedi.

""

60 METREKAREYE YÜZDE 50 DESTEK

İZTO olarak uluslararası nitelikli fuarlara sağladıkları desteğin de arttığını söyleyen Başkan Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yakın zamanda yönetim kurulumuzun almış olduğu kararla 60 metrekareye kadar olan katılımları yüzde 50 oranında destek kapsamına aldık. Bir önceki fuara katılan üyelerimiz de bu puana ilave yüzde 5 oranında daha destek alabilecekler. Avrupa'nın en büyük gelinlik imalatının yapıldığı kentimizi, odamızda oluşturduğumuz İhracat Destek Ofisi katkısı, UR-GE projeleri ve alım heyeti programlarımızla dünya sıralamasında önemli bir yere taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Ticaret Bakanlığımıza, ihracatımızın geliştirilmesine alım heyeti ve UR-GE projeleri kapsamında verdiği destek için teşekkür ederiz."

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP