DOLAR 33,1101 0.08%
EURO 36,1164 -0.22%
ALTIN 2.579,04-0,83
BITCOIN 2110667-1,16%
İzmir
39°

AÇIK

üst menü altı
Kamuda birden fazla maaş uygulamasına son

Kamuda birden fazla maaş uygulamasına son

Uzun süredir üzerinde çalışılan, kamuda birden fazla maaş uygulamasına son verecek düzenleme Meclis'e sunuldu. Kamu görevlileri sadece bir görevi için maaş alacak.

ABONE OL
8 Temmuz 2024 09:31
Kamuda birden fazla maaş uygulamasına son
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun süredir üzerinde çalışılan, kamuda birden fazla maaş uygulamasına son verecek düzenleme Meclis’e sunuldu. Kamu görevlileri sadece bir görevi için maaş alacak.

Birden fazla maaş uygulamasına son! Düzenleme Meclis’te Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in göreve geldiği andan itibaren üzerinde çalıştığı düzenleme, artık Meclis’te.

Kamuda uygulanacak tasarruf tedbirlerinin yasal çerçevesini oluşturacak kanun teklifine göre, birden fazla maaş alma dönemi sona erecek.

maaş

Her statüdeki kamu görevlileri sadece bir görevi için maaş alacak. O maaş, en yüksek devlet memuru maaşı olan 92 bin lirayı geçemeyecek. Bunun üzerinde verilecek bir huzur hakkı, görev tazminatı gibi bedeller hazineye gelir olarak aktarılacak.

TEDBİRLERE UYMAYANLARA CEZA

32 maddeden oluşan düzenleme ile tasarruf tedbirlerini uygulamayan bürokratlara maaş kesintisi ya da işten çıkarmaya kadar pek çok idari ceza verilebilecek. Bu düzenlemenin denetimini Hazine ve Maliye Bakanlığı yapacak.

DİSİPLİN HÜKÜMLERİ UYGULANACAK

Kamu kurum ve kuruluşlarının harcama ve uygulamalarının tasarruf tedbirlerine uygunluğunun idarelerince veya Hazine ve Maliye Bakanlığınca izlenmesi ve denetlenmesi sonucunda, alınan tedbirlere aykırı iş ve işlemleri tespit edilenler hakkında, tabi oldukları mevzuat uyarınca disiplin hükümleri uygulanacak. Sonuçlar idarelerince Cumhurbaşkanlığına bildirilecek.

İlginizi çekebilir: Ehliyet alacaklar dikkat! Sınavlarda önemli değişiklikler yapıldı

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP