DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22105802,07%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’deki ‘Değişim’ Tartışmalarına Yanıt Verdi: ‘Yenilenme’ Mesajı Veriyor

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’deki ‘Değişim’ Tartışmalarına Yanıt Verdi: ‘Yenilenme’ Mesajı Veriyor

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Independent Türkçe'nin Sorularını Yanıtladı ve CHP'deki Tartışmalara İlişkin Açıklamalarda Bulundu

ABONE OL
10 Temmuz 2023 16:34
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’deki ‘Değişim’ Tartışmalarına Yanıt Verdi: ‘Yenilenme’ Mesajı Veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seçimlerin ardından CHP içerisinde devam eden ‘değişim’ tartışmalarının merkezinde bulunan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ‘yenilenme’ mesajı verdi. Independent Türkçe’nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, İmamoğlu-Kılıçdaroğlu bölünmesini kişi endeksli politikaların doğru olmadığını vurgulayarak değerlendirdi.

Kişi Endeksli Politikaların Doğru Olmadığını Vurguladı

Kılıçdaroğlu, “Yıllardır söylüyorum. Ki bunu kamuoyu önünde de söyledim. Kişi endeksli bir politika asla doğru değildir. 100 yıllık bir parti bir kişiye asla teslim edilemez. Hiç kimse ‘Kemalci’ olmasın. CHP’de kişi endeksli bir politika olmaz…” şeklinde konuştu.

kemal kılıçdaroğlu

Tüzük ve Programda Revizyona Gidileceği Mesajı

Ayrıca, tüzük ve programda da revizyona gidileceğini belirten Kılıçdaroğlu, bu konuda yapılan çalışmaların olduğunu ve kamuoyunun tartışmasına açmayı düşündüklerini ifade etti. Kılıçdaroğlu, “Gerçek yenilenmeyi göreceksiniz. Bu konuda gerekli açıklamaları, çalışmalar olgunlaştıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.

Seçim Sonuçları ve İttifak Modeli Değerlendirmesi

Seçim sonuçları ve ittifak modeline ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Altılı Masa ile devam edecek misiniz?” sorusuna kesin bir yanıt vermekten kaçındı ve “6’lı Masa ile yürüttüğümüz politikayı doğru buldum. Partiler birlikte hareket edebilecekleri gibi ayrı ayrı da seçimlere girebilirler. Bunu zaman gösterecek” şeklinde konuştu.

Akşener’in İYİP Kurultayındaki Açıklamalara Yanıt

Ayrıca, Akşener’in İYİP kurultayındaki “En büyük pişmanlığım CHP’den 15 milletvekili istememdi” sözlerine de değinen Kılıçdaroğlu, “Akşener partisinin nabzını tutmak zorundadır” ifadesini kullandı.

Yerel seçimlerde HDP ve İYİP’in destek vermediği senaryoya karşı hazırlıklı olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Biz politikalarımızı sanki hiç ittifak olmayacakmış gibi belirlemek zorundayız. İttifakların olması elbette olumlu sonuçlar verecektir. Tek seçenekli politika zaten olmaz… Tek kanatlı kuşun uçmayacağı gibi…” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP