DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15875030,23%
İzmir
16°

KAPALI

üst menü altı
Kılıçdaroğlu’ndan İzmir’de sürpriz ziyaret! ‘Memur Teoman’ mesajı…

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir’de sürpriz ziyaret! ‘Memur Teoman’ mesajı…

ABONE OL
20 Nisan 2023 17:41
Kılıçdaroğlu’ndan İzmir’de sürpriz ziyaret! ‘Memur Teoman’ mesajı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Memur Teoman' olarak bilinen ve Rıza Sarraf'tan rüşvet almayı reddeden Teoman Coşkun Dudak'ı Karşıyaka'daki evinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Memur Teoman gibi devlete sahip çıkan memurlara ihtiyacımız var dedi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  17-25 Aralık soruşturması kapsamında Rıza Sarraf’ın teklif ettiği rüşveti kabul etmeyerek gündeme gelen ve Memur Teoman olarak bilinen Teoman Coşkun Dudak'ı ziyaret etti. 

Ziyarette CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat da yer aldı.

""

Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün devleti için çalışan, yolsuzluklara boyun eğmeyen, haksızlıklara karşı duran bir devlet memurunu ziyaret ettim. Memur Teoman'ı ziyaret ettim. Saygın bir kişi. Kendisine teklif edilen rüşvetleri almadığı için ikinci sınıf muamelesi gören bu kişiye sahip çıkmak devlete sahip çıkmak demektir.

Memur Teoman'ı ve ailesini ziyaret etmek benim için çok güzel bir olay. Memur Teoman 15 Mayıs'tan sonra çok güzel yerlerde olacak. Devletin saygınlığını koruyan devleti için çalışan bir memur olarak görevini sürdürecek.,

Şu anda devletin içinde olup devlet memuru değil de parti memuru gibi davranan, her türlü yolsuzluğa bulaşan, 15 Mayıs'tan sonra acaba belgeler Bay Kemal'in eline geçer mi diye belge imha etmeye kalkan sözde memurlara da seslenmek isterim.

Hangi belgeyi yok ederseniz yok edin, Bay Kemal mutlaka o yolsuzlukların izini bulacaktır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının onların burnundan fitil fitil getirecektir. Bize Memur Teoman gibi devlete sahip çıkan, aldığı maaşın hakkını veren kişilere ihtiyacımız var.

Parti memuru olup da adı yolsuzluklara bulaşan kişilerle bizim işimiz yok. Bunları devlet kademelerinden tasfiye etmek de bizim görevimiz. Bütün memur Teomanlara, devleti için, ülkesi, vatandaşları için çalışanlara, onların haklarını teslim edenlere İzmir'den selam olsun diyorum.

Reza Sarrab adamlarına gümrükten malı geçiremediniz, istediği kadar rüşvet verin diyor. Konuşma şöyle bitiyor. Memur Teoman rüşvet almayınca Reza Sarrab şunu söylüyor: Teoman'a neler ne vaatler, yok ama yok adam almıyor.

Namuslu, dürüst adama sahip çıkmak Bay Kemal'in görevi…"

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP