28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesinde sandığa gitmenin önemi artarken, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya kapı kapı gezerek vatandaşlarla görüşmeler yapıyor. Özellikle ilk turda sandığa gitmeyen vatandaşlar ile görüşen Başkan Fatma Çalkaya, milli iradenin sandığa tam olarak yansıması için oy verme oranının artması gerektiğini ifade ediyor.
İlk turda Balçova’da oy kullanma oranının % 91 gibi bir rekor bir oranla gerçekleştiğini ifade eden Başkan Fatma Çalkaya “İlçemizde demokrasi vurgusunu ön plana çıkaran Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na % 75 oranında oy çıktı. Biz ikinci turda bu katılım ve oy oranlarının artması için çaba sarfediyoruz. Bunun için de en duyarlı kesim olan kadınlarla daha çok görüşmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
GÜNDEM
27 Temmuz 2024DÜNYA
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024EGE
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024