DOLAR 32,3009 -0.03%
EURO 35,1158 0.45%
ALTIN 2.410,75-0,17
BITCOIN 2186887-2,52%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
Meclis’te 28. dönemin ilk gerginliği AK Parti-İyi Parti arasında yaşandı

Meclis’te 28. dönemin ilk gerginliği AK Parti-İyi Parti arasında yaşandı

TBMM Genel Kurulu'nda, bugün CHP'nin vize ret oranlarının araştırılması önergesiyle ilgili grup önerisi üzerinde görüşmeler sürerken, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez arasında tartışma çıktı.

ABONE OL
20 Haziran 2023 20:58
Meclis’te 28. dönemin ilk gerginliği AK Parti-İyi Parti arasında yaşandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çömez, İyi Parti grubu adına yaptığı konuşmada CHP’nin grup önerisi hakkında görüşlerini dile getirdi. Konuşmasının ardından kürsüye çıkan Karayel, “Kürsüye çıkıp yurt dışına çıkanlardan bahsettiniz. Bu kürsüde yurt dışında dolaşıp buraya gelen ve bu kürsüye çıkanları da gördük. Bu Meclis’te ülkesinden kaçıp yurt dışında dolaşıp şimdi milletvekili olduğu için buraya çıkanlar var” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu sözlere tepki gösteren Çömez, ayağa kalkarak Karayel’e hitaben “Utanın, utanın, zalimsiniz” şeklinde bir söz söyledi. Bu noktada karşılıklı sözlü atışmalar yaşandı. Karayel, “Otur yerine otur, demokrasi bu değil. Çıkıp kaçarken düşünecektin. Şimdi nasıl geldin buraya? Çıktın buraya artistlik yapıyorsun. Oraya çıkıp millete parmak sallamak kolay, sende dönüp dolaşıp bu memlekete geldin” şeklinde cevap verdi.

Gerginlik devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 10 dakika ara verdi. Görüşmelerin ardından daha sakin bir atmosferde devam edeceği belirtildi. Bu olay, TBMM Genel Kurulu’nda 28. dönemin başlangıcında yaşanan ilk gerginlik olarak kaydedildi. Tartışmanın konusu, CHP’nin vize ret oranlarının araştırılması önergesi üzerinde yapılan görüşmelerdi. İsmail Emrah Karayel, yurt dışında dolaşıp Türkiye’ye geri dönen milletvekillerine yönelik eleştirilerde bulundu. Turhan Çömez ise Karayel’in sözlerine tepki göstererek zalimlik suçlamasıyla karşılık verdi.

Gerginlik, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın birleşime 10 dakika ara vermesiyle bir süreliğine yatıştırıldı. Ancak olayın ardından görüşmelerin daha sakin bir atmosferde devam edeceği belirtildi.

TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan bu gerginlik, siyasi tartışmaların sıcak bir ortamda geçebileceğini göstermesi açısından dikkat çekici oldu. Olay, 28. dönemin başlangıcında meydana gelmesiyle de önemli bir vurgu taşıdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP