DOLAR 31,2865 0.15%
EURO 33,8774 0%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1920892-0,26%
İzmir
16°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Memleket Partisi milletvekili adayı istifa etti, CHP’ye katıldı

Memleket Partisi milletvekili adayı istifa etti, CHP’ye katıldı

ABONE OL
20 Nisan 2023 13:09
Memleket Partisi milletvekili adayı istifa etti, CHP’ye katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi'nin Samsun il kurucularından olan Rüstem Kara, 3. sıra milletvekili adayı gösterildiği Memleket Partisi’nden istifa etti. Kara CHP’ye katılarak, "Seçimleri birleşerek kazanacağız" dedi.

Memleket Partisi'nin Samsun kurucularından olan eski İlkadım ilçe başkanı ve 3. sıra milletvekili adayı gösterilen Rüstem Kara, hem milletvekilliği adaylığından hem de parti üyeliğinden istifa etti.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonra Kaya’ya rozetini takmadan önce şunları söyledi:

Bugün de böyle bir mutlu günde, genel seçimlere, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok kısa bir süre kala, 24 gün kala, bu çok mutlu, çok kıymetli bir gün yaşıyoruz.

Uzun yıllardır memleket mücadelesinde özellikle demokratik kitle örgütlerinde, sendikal camiada, çok kıymetli işlere imza atmış, bizimle daha önceki dönemlerde, omuz omuza, sırt sırta, demokrasi mücadelesinde, memleket mücadelesinde, uzun yıllar beraber yol yürüdüğümüz, dayanışma içerisinde olduğumuz, çok kıymetli önceki dönem Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı, Rüstem Kara başkanın, aynı zamanda yine, çok kıymetli, yol arkadaşımız, önceki dönemlerde de beraber yol yürümüştük,

Mahir İnce kardeşimiz, Mahir İnce dostumuz, daha önce çıkmış oldukları yolda, Memleket Partisi’nde Muharrem İnce ile birlikte Samsun’da yol yürümüş, ama demişler ki ‘Bugün itibariyle artık ayrışmak zamanı değil. Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu yarışıyor bu seçimde. Umutla ülkenin karanlığı yarışıyor bu seçimde.’ Tam bu sebeple aramıza katılmaya, bizlere güç vermeye, bizlere omuz vermeye, bizlere destek olmaya, ezcümle CHP’mize üye olmaya gelmişler, şeref vermişler. İnşallah gücümüze güç katacaksınız kıymetli başkanlarım.

Gücümüze güç katacaksınız bu memleket mücadelesinde tek adam sisteminden, tek adam cuntasından, sizlerin vermiş olduğu destekle omuzla hep birlikte milli mücadelenin ilk adımının atıldığı kurtaran şehir Samsun’dan, Türkiye’de birliği beraberliği hâkim kılacağız. Katılımlarınızdan dolayı, vermiş olduğunuz destekten dolayı, güçten dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum."

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP