DOLAR 23,7154 1.9%
EURO 25,7370 1.87%
ALTIN 1.484,811,64
BITCOIN 6264622,25%
İzmir
26°

KAPALI

MHP’li Osmanağaoğlu'ndan iptal yorumu: Sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır

MHP’li Osmanağaoğlu'ndan iptal yorumu: Sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır

ABONE OL
24 Aralık 2020 13:16
MHP’li Osmanağaoğlu'ndan iptal yorumu: Sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Osmanağaoğlu, “Michel Kichka ve Jean Plantureux’un İzmir Mizah Festivaline davet edilmesindeki asıl amacın ortaya çıkarılması, davet edenlerin kimler olduğunun ifşa edilmesi, son güne kadar bu iki ismin davet edildiği programın yapılması için direnen Tunç Soyer ve ekibinin neden böyle bir ısrar içine girdiği sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır.” dedi.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu yazılı bir basın açıklaması yayınladı. İzmir Mizah Festivaline davet edilen ve İslam karşıtlığı ile tanınan iki ismin davet edilmesinin büyük bir resmin küçük parçaları olduğunu iddia eden Osmanağaoğlu; “İzmir Büyükşehir Belediyesinin İslam düşmanı karikatüristleri mizah adı altında toplantılara davet ederek ağırlama gayreti, mücadelesini verdiğimiz değerleri itibarsızlaştırma amacından başka bir amaç taşımadığı gibi İslam üzerine oynanan oyunun da bir parçasıdır. Yaşananlar büyük bir resmin küçük bir parçası olması hasebiyle de önem arz etmektedir. Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya ve başka bazı Avrupa ülkelerinden, son birkaç ay içerisinde gelen, “İslam’ın reforma tabi tutulması” gibi akla ziyan açıklamaların hemen ardından Tunç Soyer ve yönetiminin İslami değerleri hiçe sayan, Müslümanların hassasiyetlerini bilerek törpülemeye çalışan davranışlar sergilemesi, akıllarınca bu rezil çağrılara cevap vermeleri gözümüzden kaçmamıştır.” ifadelerini kullandı.

“İzmir Mizah Festivali” kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan, İslam ve Türkiye Düşmanı, barışa hasım Michel Kichka ve Jean Plantureux’un katılımıyla gerçekleşecek olan oturumun iptal edilmesi yerinde bir karardır.” diyen Osmanağaoğlu “Bu oyunun figüranlarından olan Tunç Soyer’in bu hamlesi boşa çıkmıştır. Bu oyunun İzmir ayağı ifşa olmuştur. “İzmir Mizah Festivali” kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan, İslam ve Türkiye Düşmanı, barışa hasım Michel Kichka ve Jean Plantureux’un katılımıyla gerçekleşecek olan oturumun iptal edilmesi yerinde bir karardır. Ancak bu isimlerin davet edilmesindeki asıl amacın ortaya çıkarılması, davet edenlerin kimler olduğunun ifşa edilmesi, son güne kadar bu iki ismin davet edildiği programın yapılması için direnen Tunç Soyer ve ekibinin neden böyle bir ısrar içine girdiği sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır.” İfadelerini kullandı.

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesinin, düzenlediği İzmir Mizah Festivali adlı etkinliğe, İslam ve Türkiye karşıtı çizimleriyle gündeme gelen Michel Kichka ve Jean Plantureux’u da davet etmesi tepki toplamış ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger programın iptal ettiğini söylemişti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP