DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19208412,08%
İzmir
32°

AÇIK

üst menü altı
Muharrem İnce İzmir’de: ‘İkinci turda ipi göğüsleriz’

Muharrem İnce İzmir’de: ‘İkinci turda ipi göğüsleriz’

ABONE OL
19 Nisan 2023 19:30
Muharrem İnce İzmir’de: ‘İkinci turda ipi göğüsleriz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerine az bir süre kaldı. Partiler sahaya indi. Memleket Partisi bugün İzmir’in Menemen ilçesinde ilk ilçe mitingini gerçekleştirdi. Partisinin Menemen'deki mitingine katılmak üzere İzmir'e gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Mayıs başında oylarının tavan yapacağını söyledi. Muharrem İnce, "Bu seçim iki turlu bir seçim. 50+1’i almadan seçilmek yok. Dolayısıyla oy bölme diye bir şey de yok. Biz ilk ikide olursak ikinci turda ipi göğüsleriz" dedi. 

DEMOKRAT GÜNDEM- HABER MERKEZİ- EMİN ŞANLI- Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Menemen Cumhuriyet Meydanında İzmirlilere seslendi.

YÜKSEL TAŞKIN’I ADAY KOYMUŞLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın’ın İzmir'den milletvekili adayı gösterilmesine sert tepki gösteren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “93 yıl önce burada 7 yıllık Cumhuriyet’e Menemen’de saldırılar oldu ve 100 yıl boyunca bu saldırılar hiç bitmedi. Cumhuriyete ve  kurucularına “İki Ayyaş” diyenler oldu. Reklam arası diyenler oldu. Atatürk’ün partisi CHP İzmir birinci sıraya Taraf gazetesinin köşe yazarını koydu. Hayatında bu kadar içimi acıtan ikinci bir liste olmamıştır. Yüksel taşkını koymuşlar. Kemalizm ırkçılıktır diyen birisi İzmir’den liste başı” diyerek İzmirlilere “Ey Atatürkçü İzmirliler bunlara haddini bildirmeyecek misiniz?” diye sordu.

""

DERTLERİ CHP’DEKİ KOLTUK

Millet İttifakının kendisine yönelik söylemlerini eleştiren Muharrem İnce, “Hesap yapıyorlar, aklı sıra beni tehdit ediyorlar. Seçimi kaybedersek faturayı sana keseriz diyorlar. Dertleri seçimi kazanmak değil. Dertleri CHP’deki koltuk. Orayı kaybetmek istemiyorlar. Hala gözleri orada. Kardeşim siz 17 parti bir araya gelmişsiniz. 11 de büyükşehir var. Türkiye’yi siz yönetiyorsunuz zaten. İki iktidar var. Bir merkez bir yerel iktidar. Bütün belediyeler sizde. Trilyonlarca hazine yardımı alıyorsunuz. Gazeteleriniz var medyanız var. Bu garibanın 2006 model bir otobüsü bir de cep telefonu var” dedi.

MAYIS BAŞINDAN İTİBAREN OYLAR TAVAN YAPACAK

“İnce Başkan” sloganları arasında vatandaşa seslenen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Son günlerde gençler üzerine oyun oynanıyor. Gençler çocukmuş, son anda vazgeçermiş. Ben 40 yıldır meydanlardayım. İlk kez bu kadar genci bir arada görüyorum. Şu ana kadar pek çok tahminde bulundum hepsi doğru çıktı. 3 Mart, 9 Nisan dedim. Dolar 10 lira olacak dedim. Size bir şey daha söyleyeyim. Mayıs başından itibaren Muharrem İnce’nin ve Memleket Partisinin oyları tavan yapacak, tavan” dedi.

""

TIPIŞ TIPIŞ DEĞİL GÖNÜL RAHALIĞIYLA OY VERECEKSİNİZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önceki “tıpış tıpış” söylemine tepki gösteren İnce, “Sandığa gittiğinizde tıpış tıpış değil, tek aday olduğu için değil gönül rahatlığı ile oy vereceksiniz. Bir oy Memleket’e bir oy Memleketin evladı Muharrem İnce’ye vereceksiniz dedi ve Menemenlilerden oy istedi.

ERDOĞAN GİTMELİ DE ERDOĞAN’IN ESKİLERİ Mİ GELMELİ?

Davutoğlu ve Babacan’ı hedef alan İnce, “Bu kardeşiniz Silivri’de bu ülkenin ordusunu savunurken Sadullah Ergin adalet bakanıydı. Hem de nereye koymuşlar. Çankaya’ya koymuşlar. Utanmazlıkta zirve yapmışlar. Değişelim, gelişelim ama başkalaşmayalım. Bu çürümektir. Bu aslına ihanettir. Bu Atatürk’e ihanettir. Davutoğlu için Kılıçdaroğlu, gelmiş geçmiş en çapsız başbakan diyordu. Bu Babacan’ı yüce divana göndereceğim diyordu. Şimdi Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacak” dedi.

ÜÇÜNCÜ YOL VURGUSU

Vatandaşları yeni sembol üç parmak ile selamlayan İnce, “Bazıları hazine yardımı ile medyaları var. Açın telefonlarınızı hepiniz canlı yayın açın. Ne cumhur ne millet tek yol memleket. Üçüncü yol sevgi, barışmak, üretmek demektir. Merhamet demektir. Yetimin başının okşamaktır. Üçüncü yol, yolda bulduğu ekmeyi öpüp başına koyup kenara koyanların yoludur. Er yatağında büyüyenlerin yoludur. Çocuklarına helal lokma yedirenlerin, gençlerin yoludur” dedi.

MUHARREM İNCE’NİN KONUŞMASININ SATIR BAŞLIKLARI:

– Memleket partisinin görevi Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza etmektir. Memleket partisi Atatürkçülerin, yurt sevenlerin partisidir. Memleket partisi Anadolu’dan bağrından kopmuş bir partidir. Bu 21 yılda bu Erdoğan ekonomiye diz çöktürdü. Merkez bankasının rezervlerini bitirdi. Gençlerin ümitlerini bitirdi. Meclis yetkilerini kendi üstüne aldı. Yazlık kışlık saraylar yaptırdı. Toplumu kutuplaştırdı. Enflasyona tavan yaptırdı. Korku imparatorluğu kurdu.

– Deprem vergilerini topladı ama depreme önlem almadı. Sele, ormana zamanında müdahale edemedi. Kibri o kadar büyük ki devlet kendinin sanıyor. Hiçbir sorunu çözemedi. Sınırları kevgire çevirdi. Mülteci doldurdu. Bize diyordu ki 2023 hedeflerim var ne 2023 hedeflerin? 2 trilyon dolar milli gelirimiz olacaktı. 1 trilyon bile yok. Kişi başı 25 bin dolar gelir olacaktı 10 bin dolar bile yok. En iyi 10 ekonomi dedi 23. ekonomiye düştük. Şimdi 2023’ü bırakmış 2028’den söz ediyor. 2028’de diyor 1,6 milyar dolar olacak. Kişi başı 25’ten vazgeçmiş 16 bin dolar olacak. İhracat 500’den vazgeçmiş 400 milyar dolar. Yani bu Erdoğan’ın 21 yıldır yapamadıklarını 5 yılda mı yapacak?

– Bu yorgun bu kibirli, hukuka inanmayan Erdoğan gitmeli. Soğan olmuş 30 lira kıyma 350 lira ev almayı bıraktık kira ödemek bile problem. Bu Erdoğan gitmelidir. Umutlar kararmış hayaller yok olmuş. Gençler ülkeyi terk etmiş. Erdoğan sen gideceksin. Akıldan uzaksın. İşletme körüsün. Sorumlu kaynağı sorunu çözemez. Muhalefet de o FETÖ’cülere, hakimlere, savcılara adalet bakanlığı olan Sadullah Ergin’den hesap soracak mıyız, Kılıçdaroğlu sormak istemiyor çünkü ona dokunulmazlık veriyor. Milletvekili yapıyor.

– Dün Kılıçdaroğlu’na çok güldüm. Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah'ı vatan toprağına geri getireceğim diyor. Ben de Davutoğlu’yla beraber getirin diyorum. Çünkü o başbakandı. Operasyonu ben yönettim dedi. Süleyman Şah rahmetli sağlığında o kadar ziyaret etmedi. 

-Gıda fiyatları bütün dünyada 12 aydır azalıyor. Türkiye’de 31 aydır gıda fiyatları artıyor. Beceriksiz Erdoğan olduğu için. Erdoğan gitmeli de yerine Erdoğan’ın eskileri mi gelmeli. Bu babacan 15 sene bu ülkenin ekonomisini yönetmedi mi? bu Suriyelileri başımıza Davutoğlu bela etmedi mi? Bunlarla mı kurtaracaksınız?
– Devleti ayağa kaldıracağız biz. Devleti toparlayacağız önce. Hemen pazartesi günü depremde çatır satan Kızılay başkanını görevden alacağız. Her yılda 1 milyon 200 bin çocuk ilk okula başlıyor. Bunların yüzde 1’i üstün zekalı 12 bin çocuğun 10 bini ziyan oluyor. Öğretmen İnce’nin cumhurbaşkanlığında bu çocuklar ziyan olmayacak. Bunları koruyacağız.

ANNELERE SÖZÜM VAR

– Annelere sözüm var. Benim cumhurbaşkanlığımda çocuklar ucuz et yiyecek. Süt, balık, yumurta yiyecek. İyi beslenecekler. Çocuklarımız iyi, nitelikli okullarda okuyacak. Özel okullara para vermeyeceksiniz. Çocuklarınıza tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Devletin iki kişilik yurtlarında kalacaklar. Çocuklarınıza iş bulacağım. 

– Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında yüksek teknoloji nitelikli eğitim. Milli gelirin yüzde ikisi tarıma, beşini ARGE çalışmalarına, uzay diyeceğiz. Nano teknoloji, kuantum diyeceğiz. Füzyon, gelecek diyeceğiz. Size söz veriyorum. Kapıkuleden dışarı çıktığınızda pasaportunuzun değeri olacak. Liyakat düzeni kuracağız. İşin ehli iş başına gelecek. Torpil yok. Hukuk düzeni kuracağız. Mahkemelere güveneceksiniz. Borçlanma tüketim sandalına son vereceğiz. Girişimciliği destekleyeceğiz. Merkez bankası bağımsız olacak. Kurumlar özerk olacak. 

– Tasarım yapacaksınız gençler. Katma değeri yüksek üretim yapacağız. Öncelikli sektörlerimiz tarım, turizm olacak. Savunma sanayi olacak. Film endüstrisi, moda olacak. Bu ülkenin topraklarından tarlalarından bereket fışkırtacağız. Sığınmacıları hemen göndereceğiz. Hemen.

DERHAL YASAKLAYACAĞIZ

– Bazıları yanlış söylüyor, düzeltelim. 400 bin doları verdim mi konut alıyorsun. Bütün aile TC vatandaşı oluyorsun. Bunu derhal yasaklayacağız. Kiraların artmasının nedenlerinden biri budur. Geçen sene 100 bin konut satıldı yabancıya. 

– 14 Mayıs’ta Eylül’de okullar açılacak. Eylül’e kadar 100 bin yeni öğretmen atayacağım. Köy okullarını yeniden açacağız. Mülakatı derhal kaldıracağız. Hedefimiz 3A diyeceğiz. Akıl, adalet ve ahlak diyeceğiz. Hedefimiz 3B diyeceğiz. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz. Hedefimiz 3H. Huzur, hakkaniyet, hukuk diyeceğiz.
– Bana diyorsanız ki İnce, sen bu memlekete ne vaat ediyorsun? Ben size huzur vadediyorum. Umut vadediyorum.

– Hakkınızı yedirmeyeceğim. Sorularınızı çaldırmayacağım. İyi okullarda okuyacaksınız. Öğrenci bursları asgari ücretin yarısı olacak. Öğrenciler iletişim vergisi ödemeyecek. Yüreğimiz Ankara’da İzmir’de olacak. Yurtdışı hayalleri kurmayacaksınız. Okumaya gidip geri döneceksiniz. Memleketimize hizmet edeceksiniz. Fabrikalarımızı kalkındıracak, yanan ormanları yeniden ekeceksiniz. 

TEK ADAMA TEK ADAY 

– Erdoğan’a karşı çıkarsan teröristsin. Kardeşimiz biz sana karşı çıkıyoruz ama terörist değiliz. Her türlü terörü kınıyoruz. Şimdi yeni moda başladı. Çekilin bir kişi aday olacak başkası olamayacak. Böyle bir dünya var mı, kendine güvenmiyor musun? Yok böyle bir dünya. Tek adama tek aday. O Davutoğlu, Babacan tek adamın yanından geldikleri için bunu iyi biliyorlar. İşleri o zaten.

İKİNCİ TURDA İPİ GÖĞÜSLERİZ 

– Bu seçim iki turlu bir seçim. 50+1’i almadan seçilmek yok. Dolayısıyla oy bölme diye bir şey de yok. Biz ilk ikide olursak ikinci turda ipi göğüsleriz. Bu hafta içinde herkes üç kişiyi ikna edecek. Bana söz veriyor musunuz? Bu hafta herkes üç kişiyi ikna edecek. Unutmayın kar topu böyle büyüyor. Bizi iki ay önce yüzde 1 gösteriliyorlardı. Şimdi 9 diyen 16 diyen var. Hiç bunlarla ilgilenmeyin. 17’ye razı değilim. Daha yüksek olması lazım. Daha yüksek. Bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal, bir atı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır, bir yiğit memleketi kurtarır.
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP