DOLAR 32,2973 -0.04%
EURO 35,0435 0.22%
ALTIN 2.399,00-0,65
BITCOIN 2184186-3,22%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
Mustafa İduğ, Bornova’yı İsviçre’ye taşıyor

Mustafa İduğ, Bornova’yı İsviçre’ye taşıyor

ABONE OL
16 Haziran 2023 10:15
Mustafa İduğ, Bornova’yı İsviçre’ye taşıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Cenevre Liderlik ve Kamu Politikası Enstitüsü(GILPP) ile Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü(UNITAR) tarafından düzenlenecek konferansa katılmak üzere İsviçre’ye gidecek. Başkan İduğ, 3 gün sürecek konferansa Dünyanın dört bir yanından gelecek yöneticilerle Bornova için işbirlikleri geliştirecek.


Bu yılki teması “İyi Yönetişim, Barış ve Güvenlik” olan GILPP Konferansı İsviçre’nin Cenevre kentinde 19 – 22 Haziran 2023 tarihlerinde arasında 13. kez gerçekleştirilecek. Konferansa dünyanın dört bir yanından liderler, belediye başkanları ve yerel yöneticiler katılacak. Organizasyonda yoksulluk, dejenerasyon ve insan hakları konularında da oturumlar ve sunumlar gerçekleştirilecek. Dünya’nın 4 bir yanından konuşmacılar bu tema etrafında oluşturulan çalıştay süresince bir araya gelecek. Konferansta kamu politikasını şekillendirmek için dönüştürücü fikirler ve bu politikanın uygulamasıyla ilgili stratejilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak. Katılımcılar iyi uygulama örnekleri üzerinden ilişkiler geliştirip, diğer delegelerle uzun vadeli işbirliklerinin temelini atacak.

Bornova’nın geçmişten günümüze yönü her zaman batıya dönük bir kent olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa, “Energy Cities ve Covenant Of Mayors gibi pek çok uluslararası kuruluşa üye bir belediyeyiz ve aktif olarak faaliyetlerine katılıyoruz. Bu yönde yaptığımız çalışmalar doğrultusunda da geçtiğimiz yıl önce Avrupa Konseyi tarafından 1955 yılından beri düzenlenen ve alanındaki prestijli ödüllerinden biri olan Avrupa Diplomasi Ödülü’nü kazandık. Şimdi de bu heyecan verici konferans için İsviçre’de olacağız. Dünyanın dört bir yanından gelecek delegasyonla Bornova’mız için işbirlikleri geliştireceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP