DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1940502-0,50%
İzmir
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
Özgür Özel’den İzmir adayı açıklaması: ‘En kısa sürede açıklanacak’

Özgür Özel’den İzmir adayı açıklaması: ‘En kısa sürede açıklanacak’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde adayların belirlenme süreci hakkında bilgi verdi.

ABONE OL
23 Aralık 2023 18:30
Özgür Özel’den İzmir adayı açıklaması: ‘En kısa sürede açıklanacak’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde adayların belirlenme süreci hakkında bilgi verdi.

Özgür Özel, İzmir’e dair olumsuz ya da özel bir durum olmadığını ancak değerlendirme sürecinin sürdüğünü belirterek, “İzmir’e dair özel bir durum veya olumsuzluk bulunmamakla birlikte, değerlendirme süreci devam ediyor. Büyükşehir seviyesindeki diğer benzer şehirlerle birlikte, İzmir’in Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları da en kısa sürede açıklanacak” şeklinde konuştu.

özel

ÖZGÜR ÖZEL MENEMEN PROGRAMINDAN SONRA İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Menemen’deki bir törenin ardından partisinin İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir milletvekilleri, il yöneticileri ve partililer de bulundu.

CHP lideri Özel, il başkanlığı ziyaretinde, İzmir’e özel bir olumsuz durumun olmadığını sadece ölçme-değerlendirmelerin sürdüğünü dile getirerek, İzmir’deki seçim sonuçlarının partisi için heryerden daha önemli olduğu vurgusunu yaptı.

O İŞ KENDİ MECRASINDA İLERLİYOR

Özgür Özel, İzmir’in CHP’nin amiral gemisi olduğunu kaydederek, şu açıklamaları yaptı:

“Yerel seçim yaklaşıyor. Tabi herkes adaylıkları merak ediyor. O iş kendi mecrası içinde ilerliyor. İzmir’e özel herhangi merak edilecek ilave bir şey ya da ilave bir olumsuzluk yok. Ölçme, değerlendirmeler devam ediyor. Aynı ölçekteki büyükşehirlerle birlikte İzmir’in Büyükşehir ve ilçelerdeki belediye başkan adayları da açıklanacak. O konuda herhangi bir ilave mevzu yok. Bir gerçek var, İzmir CHP’nin amiral gemisidir, İzmir sancak gemisidir. İzmir’deki seçim sonuçları CHP için her yerdekinden çok daha önemlidir.

AKP MANİPÜLATİF, KARALAMA KAMPANYASI DÜZENLEYECEK

AKP’nin İzmir üzerinde fevkalade manipülatif, gerçekleri çarpıtan karalamalarla kampanyalar düzenlemeye çalışmasını şöyle yorumlamak gerek; Kendi güçleri ile bir şey yapamayacaklarını anladıkları için en iyi bildikleri işi yapmaya ve saldırarak ve çirkinleşerek siyaset yapmaya çalışıyorlar. İzmir’de karşılarındaki muhattaplar il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimiz İzmir’e yakışır siyasi figürler ve İzmir’e yakışır bir siyasi dille bu kampanyayı yürütmeye devam edecekler.”

ozgur-ozel-izmir-genc

YEREL SEÇİMİ GENEL SEÇİM HAVASINA SOKUP…

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yerel seçimleri genel seçim havasına sokma gayreti içinde gerginlik ve manipülasyonlara sıkça başvuracağını kaydeden Özgür Özel, partisinin İzmir’de güler yüzlü ve İzmir’e yakışır bir kampanya yürüteceğini, “Yerel seçimi bir genel seçim havasına sokup genel seçimlerde olduğu gibi bir takım yalanlara dolanlara, gerginliklere sığınarak kazanmaya çalışmaları kendi etkisizliklerini gösteriyor. O yüzden İzmir’e yakışır, güler yüzlü bir kampanya yürüteceğimizden İzmirlileri germeyen bir kampanya yürüteceğimizden herkes emin olsun” dedi.

Özgür Özel, seçim kampanyası süresince sıkça İzmir’de olacağını da sözlerine ekledi.

İlginizi çekebilir: Özgür Özel Devrim Şehidi Kubilay için Menemen’de: ‘Bazen devrimciler boyun eğmek yerine baş verirler’

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP