DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21548911,82%
İzmir
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
Paris VivaTech Fuarı’na katılan ilk Türk STK: EGİAD

Paris VivaTech Fuarı’na katılan ilk Türk STK: EGİAD

ABONE OL
18 Haziran 2023 11:12
Paris VivaTech Fuarı’na katılan ilk Türk STK: EGİAD
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2016 yılında kurulan ve her yıl Paris’te düzenlenen teknoloji ve girişimcilik fuarı Viva Tech’te bu sene EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği ve EGİAD Melekleri Yatırım Ağı da yer aldı.

Avrupa’nın en üst düzey teknoloji etkinliklerinden biri olarak anılan fuarda EGİAD iş dünyası da temaslarda bulunarak işbirlikleri sağladı. Tesla, SpaceX ve Twitter’ın tartışmalı CEO’su Elon Musk ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da katılım sağladığı Paris’teki VivaTech teknoloji fuarına STK olarak katılan ilk Türk sivil toplum örgütü,EGİAD oldu. Aralarında EGİAD iş dünyasının da olduğu 4.000 teknoloji meraklısının önünde bir konferans veren Musk, yapay zeka, derin teknoloji üzerine gerçekleştirdiği bir sunumla dikkat çekti.

En önemli kültür veticaret merkezlerinin başında gelen Fransa’nın başkenti Paris’e yapılan ziyarete EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Arda Yılmaz, Kaan Özhelvacı, EGIAD Yönetim Kurulu Üyeleri Arda Ürper, Cem Elmasoğlu, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Üyesi Efe Saygılı, EGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Hasan Güler, EGİAD İş Geliştirme Komisyonu Başkanı İsmail Girginoğlu, EGIAD Üyeleri Aslıhan Güler, Begüm Soydan Sayılkan, Berk Altınkeserler, Berna Çoban, Ceren Sezgin, Deren Acay, Duygu Koç, Elif Koç, Erşit Onur Civan, Evrim Uslu, Kemallettin Okkaoğlu, Mert Karabağlı, Mert Sönmüş, Merve Topraklı, Murat Çekirdek, Murat Deha Değer, Onur Civan, Orçun Tan, Rebia Rezzan Özduran, Remzi Uslu, Selen Günaydın, Sinan Görgün, Yeşim Şanal, Yiğit Çetiner, EGİAD Melekleri Üyesi İskender Kökey ve EGİAD Melekleri Koordinatörü Melisa İtmeç katılım gösterdi.

EGİAD AVRUPA’NIN ENBÜYÜK TEKNOLOJİ VE GİRİŞİMCİLİK FUARINDAYDI

İlk yılında evsahipliği yaptığı sayının iki katı olarak bu yıl 2.400 Start-Up’ı ağırlayan VivaTech, bir sonraki büyük inovasyonu finanse etmek isteyen 2.000’den fazlayatırımcıyı da kendine çekti. Yapay zeka standlarının dikkatlerden kaçmadığı fuarla ilgili temaslarını aktaran EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, “EGİADolarak böylesi önemli bir fuarda yer almaktan son derece mutluyuz. Fuara,Türkiye’nin de aralarında olduğu 146 ülkeden şirket ve yatırımcı katıldı.16Türk teknoloji girişim şirketi ve 60’ın üzerinde kişiden oluşan heyet, fuardaTürk girişimci ekosistemini farklı ülkelerden gelen yatırımcılara tanıttı.Bizim de ciddi temaslarımız oldu. Fuara katılma amacımız İzmir ekseninde girişimcilik çalışmalarımızı ve tabanımızı buradaki Dünya şirketleriyle veyatırımcılarıyla biraraya getirmek, temaslar kurmaktı.

Girişimcilerin, ürünlerini ve hizmetlerini uygulayabilecekleri ortaklar arayışında olduklarını gözlemledik. EGİAD kendisini bu fuar aracılığıyla bir kez daha tüm Dünya’ya tanıtma fırsatı bulmuş oldu. EGİAD olarak Dünya’daki yenilikçi firmaların sonteknolojilerini takip etme fırsatı bulduk. Bunlarla beraber çalışan girişimcileri de yakından inceledik. Dünyada ortaya çıkan 4 teknolojik trendin olduğunu burda bir kez daha gördük. Karbonsuzlaşma, Döngüsel Ekonomi, Yapay Zeka, Arttırılmış Gerçeklik etkinlikleri fuara damga vurdu. Viva Technology, inovasyon ve teknolojinin olumlu etkisi olan daha kapsayıcı bir toplum inşa etmede belirleyici bir rol oynadı. Bu yıl zenginleştirici tartışmalar, ünlü konuşmacılar ve çığır açan yeniliklerden oluşan dolu bir programa katılımsağlamış olduk” dedi.

DERİN TEKNOLOJİYE DERİNLEMESİNE BAKIŞ

Paris gezisi kapsamında ikinci gün EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz ve Koordinatörü Melisa İtmeç; derinteknolojilerin hızlanması ve dönüşmesinde global vizyona sahip olan, bu vizyon doğrultusunda birçok faaliyet gösteren Hello Tomorrow Yatırım Network Koordinatörü Selma El Ouardi ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında derin teknolojilerin global sahnedeki yatırım ve girişimcilik dünyası için önemi, 2023 yılı için trendler & fırsatlar görüşüldü.Özellikle EGİAD Melekleri, melek yatırım ağı olarak, geleceğe yönelik etkinliklerde aktif olarak rol almak üzerinde duruldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP