DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22146362,15%
İzmir
25°

AÇIK

üst menü altı
PayPal Türkiye’ye Neden Hizmet Vermiyor? PayPal’dan Açıklama Bekleniyor

PayPal Türkiye’ye Neden Hizmet Vermiyor? PayPal’dan Açıklama Bekleniyor

ABONE OL
15 Ağustos 2023 16:01
PayPal Türkiye’ye Neden Hizmet Vermiyor? PayPal’dan Açıklama Bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hizmet sunan ödeme devi PayPal’ın Türkiye’de hizmet vermemesi dikkatleri çekiyor. Peki, PayPal neden Türkiye pazarında faaliyet göstermiyor? Konuyla ilgili merak büyürken, şirketten beklenen açıklama ise halen gelmedi. Türkiye’nin dijital ödeme altyapısı ve e-ticaret potansiyeli göz önüne alındığında, PayPal’ın Türkiye’ye gelmemesinin sebepleri ne olabilir?

DEVA Partili Burak Dalgın, PayPal’in Türkiye’de neden çalışmadığını gündeme getirdi

DEVA Partisi üyesi Burak Dalgın, uluslararası ödeme sistemlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini belirtti. Dalgın, “Şirketler elbette Türkiye’nin kurallarına uymak zorundadır, ancak düşünüp adil olmalıyız. 200 ülkenin hepsi aynı düzenlemeyi mi yapmalı? PayPal gibi global bir şirket neden Türkiye’de faaliyet göstermiyor?” şeklinde konuştu.

PayPal

DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’deki ihracatçı firmaların bazı uluslararası ödeme sistemlerinin kullanılamaması nedeniyle sorunlar yaşadığına dikkat çekti.

Dalgın, uluslararası ödeme sistemlerinin kullanılmamasının, siparişlerin iptaline neden olduğunu ifade ederek, bu durumla karşılaşan şirketlerin çareyi ikametgahlarını değiştirmekte veya yurt dışında şirket kurmakta bulduğunu belirtti. Dalgın, “Girişimcilerimizin önüne engeller konuluyor, adeta dijital göçmenler haline getirilmeye zorlanıyorlar. Uluslararası ödeme sistemlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılması gerekiyor. Elbette şirketler Türkiye’nin kurallarına uymak zorunda, ancak sadece biz mi düzenlemeleri belirleyen akıllı bir ülkeyiz? Dünya genelinde faaliyet gösteren PayPal gibi bir şirket neden Türkiye’de iş yapmıyor? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e sesleniyorum, döviz bulmaktan ziyade döviz kazanmaya odaklanmalıyız.” şeklinde konuştu.

Ayrıca, İstanbul’daki taksi hizmeti sorununa da değinen Dalgın, “Şehir içi taşımacılık uygulamalarına getirilen yasakların kaldırılmasının, rekabeti artırarak fiyatları düşüreceğini” ifade etti. “Vatandaşın yararı mı, yoksa lobilerin çıkarları mı tercih edilecek?” sorusunu da gündeme getirdi.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP