DOLAR 32,3270 0.05%
EURO 35,0608 0.26%
ALTIN 2.401,03-0,57
BITCOIN 2181281-3,30%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
Resmi Gazete’de yayımlandı… Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi?

Resmi Gazete’de yayımlandı… Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi?

Kurban Bayramı'nda İstanbul, Ankara ve İzmir'de toplu ulaşım hizmetlerinin ücretsiz olacağı duyuruldu. Başkentray, İZBAN ve Marmaray gibi İstanbul ve Ankara'da hizmet veren toplu taşıma araçlarının Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olacağı belirtildi.

ABONE OL
16 Haziran 2023 13:34
Resmi Gazete’de yayımlandı… Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak toplu taşıma araçlarının bayram süresince ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu. Kurban Bayramı’na denk gelen günlerde vatandaşların toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabileceği belirtildi.

Başkentray, Marmaray ve İZBAN Seferleri Ücretsiz Olacak

Kurban Bayramı’nı kapsayan süre içinde, 28 Haziran Çarşamba günü saat 00.00’dan başlayarak 1 Temmuz Cumartesi günü saat 24.00’e kadar Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferlerinin ücretsiz olacağı açıklandı. Bu seferlere ek olarak, İstanbul ve Ankara’da hizmet veren diğer toplu taşıma araçlarının da bayram süresince ücretsiz hizmet vereceği tahmin ediliyor.

Otoyol ve Köprü Kullanımları Ücretsiz Olacak

Kurban Bayramı tatili süresince 24 Haziran Cumartesi günü saat 00.00’dan itibaren 3 Temmuz Pazartesi saat 07.00’ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyolların yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün kullanımlarının ücretsiz olacağı belirtildi. Bu süreçte yap-işlet-devlet projeleri hariç olmak üzere bahsedilen otoyolların ücretsiz olarak kullanılabileceği kaydedildi.

Kurban Bayramı’nda Ücretsiz Ulaşım İmkanı Sağlanacak

Kurban Bayramı tatili süresince İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplu taşıma araçlarının ücretsiz olarak hizmet vereceği açıklandı. Vatandaşlar, bu dönemde toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz bir şekilde seyahat edebilecekler. Ayrıca, otoyol ve köprü kullanımlarının da ücretsiz olacağı belirtilerek vatandaşlara ekonomik bir ulaşım imkanı sağlanacağı vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP