DOLAR 28,9389 0.18%
EURO 31,2092 -0.04%
ALTIN 1.889,090,78
BITCOIN 12665165,50%
İzmir
13°

HAFİF YAĞMUR

Sandal’dan Osmanağaoğlu’nun o iddiasına yanıt: “İki gündür tık yok!”

Sandal’dan Osmanağaoğlu’nun o iddiasına yanıt: “İki gündür tık yok!”

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, sosyal medya hesabından Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı hedef alan bir paylaşım yaparak, Sandal'ın odasında bulunduğu söylenen bir fotoğrafı paylaştı. Sandal ise Osmanağaoğlu'nun eleştirisine "İki gündür tık yok" diyerek cevap verdi ve kendi sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

ABONE OL
13 Ekim 2023 18:38
Sandal’dan Osmanağaoğlu’nun o iddiasına yanıt: “İki gündür tık yok!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, sosyal medya hesabından Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı hedef alan bir paylaşım yapmış, odasında yerde bulunduğu iddia ettiği Atatürk fotoğrafı ile ilgili sert ifadeler kullanmıştı.

Başkan Sandal’dan Yanıt: Algı Operasyonu ve Fotoğrafın Gerçek Hikayesi

Sandal, Osmanağaoğlu’nun eleştirilerine “İki gündür tık yok” diyerek cevap verdi. Belediye Başkanı, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla konuya açıklık getirdi. Sandal, odasındaki fotoğrafın bir hediye olduğunu ve MHP’li vekilin siyasi algı oluşturduğunu savundu. Atatürk’ün fotoğrafının sadece görünen kısmının bir hediye çerçevesinde yer aldığını belirterek, gerçek hikayeyi anlattı.

Sandal’dan MHP’li Vekile Çağrı: “Yanlış Anlama Var, Düzeltelim”

Başkan Sandal, MHP’li vekile yönelik olarak yaptığı çağrıda, fotoğrafın aslında kendisine ait olduğunu ve yanlış anlama olduğunu söyledi. Sandal, “İki gündür tık yok” diyerek vekile ulaşmaya çalıştığını ve düzeltme yapma çabasında olduğunu belirtti. Ayrıca, ülkeyi sevmek ve değerlere sahip çıkmak konusundaki sorumluluğun lafla değil, yürekle, vicdanla ve ahlakla yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın konuya dair yayınladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Tabi bizi yermek isteyen arkadaşlar var. Mesela bir dernekten bize bir hediye gelmiş.  Arkaya Atatürkümüzü ve Türk Bayrağını, fon olarak koymuşlar.  Hediye olarak gelmiş. Biz de hediyeyi alıp oraya koymuşuz.  Bir kızımız bizi ziyarete gelmiş. Adasu diye. Gerçekten özel bir yetenek.  Fotoğraf çekilince, sadece Atatürk kısmı gözükmüş. Üst tarafta da Genel Başkan gözüküyor. 

Yani fotoğraf şu: Bakın ben burada oturuyorum. Kızımız burada. Burada da o bize gelen hediyede sadece Atatürk gözüküyor. MHP’li vekil, ‘CHP zihniyeti’ diye tweet atıyor. Diyor ki, ‘Kemal Bey’i yukarıya asıyorlar, Atatürk’ü yere indirmişler’. Görüyorsunuz değil mi? Şimdi, işin orjinali şu: Atatürk bizim makam odamızın arkasında.

Gelen hediye belli. Aslında benim fotoğrafım. Şimdi bu bilerek ve isteyerek yapılıyor. Ama şimdi bu vekili aradım ben. Dedim ki ‘Vekilim yanlış anlama var. Bunu düzeltmek lazım. Size de fotoğrafları atıyorum.’ O mesajlar da telefonumda. İki gündür tık yok. Şimdi buradan cevap veriyorum. Bu ülkeyi sevmek, bu ülkeyi korumak, bu ülkede Atatürk’ten ve Cumhuriyet’ten yana olmak lafla olmaz, yürekle, vicdanla, ahlakla olur ! Madem bu kadar bu değerlere sahipsiniz.Madem bu kadar eleştiriyorsunuz”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP