DOLAR 21,5015 1.14%
EURO 23,1229 0.95%
ALTIN 1.356,061,16
BITCOIN 553344-2,38%
İzmir
25°

AÇIK

SES Partisi Başkanı Bilgen’den: ‘Kılıçdaroğlu’na destek vermemiz mümkün değil’

SES Partisi Başkanı Bilgen’den: ‘Kılıçdaroğlu’na destek vermemiz mümkün değil’

HDP'den ayrılan Ayhan Bilgen'in Genel Başkanı olduğu SES Partisi, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yapılan mutabakatın ardından ikinci turda Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermeyeceğini duyurdu.

ABONE OL
25 Mayıs 2023 12:53
SES Partisi Başkanı Bilgen’den: ‘Kılıçdaroğlu’na destek vermemiz mümkün değil’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayhan Bilgen’in genel başkanlığını yaptığı SES Partisi, Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklamasının ardından bir bildiri yayınladı.

MÜMKÜN DEĞİLDİR

Kararda, Ümit Özdağ ile imzalanan protokol gerekçe gösterilerek “paradigma değişikliğinden dolayı Millet İttifakı ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermemiz mümkün değildir” denildi.

TABAN TABANA ZIT BİR DEĞİŞİKLİK

SES Partisi’nin sosyal medya hesaplarından yayımlanan açıklama şu şekilde:

“Seçmen iradesini özgür birey, bilinçli yurttaş ve sorumlu toplum perspektifi ekseninde ele alıyor ve partimize gönül veren her seçmenin iradesine saygı duyuyoruz.

Bu bağlamda; Partimizin varoluşsal sebepleri de dikkate alınarak, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile vardığı anlaşma sonrası, Millet İttifakını destekleyeceğine ilişkin karar ve açıklaması partimiz ve parti tabanımız açısından kabul edilemezdir.

Sosyal barış, siyasi uzlaşma ve toplumsal bütünleşme gibi hususların öncelikli olmasına inandığımız yeni dönemde, bu beklentilerimize taban tabana zıt bir paradigma değişikliğinden dolayı Millet İttifakı ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermemiz mümkün değildir. Bu husustaki kararlılığımız değişmezdir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP