DOLAR 28,9164 0.13%
EURO 31,5269 0.09%
ALTIN 1.893,780,23
BITCOIN 11141362,04%
İzmir
20°

PARÇALI BULUTLU

Soyer Avrupa Konseyi’nde başkanlığı aldı: Türk siyasetinde tarihi bir an

Soyer Avrupa Konseyi’nde başkanlığı aldı: Türk siyasetinde tarihi bir an

Tunç Soyer, Avrupa Konseyi'nde Bölgeler Meclisi Başkanı olarak seçilerek Türkiye'nin uluslararası alandaki etkisini artırıyor. Soyer, bu prestijli görevle Türkiye'yi uluslararası platformda temsil edecek.

ABONE OL
25 Ekim 2023 12:07
Soyer Avrupa Konseyi’nde başkanlığı aldı: Türk siyasetinde tarihi bir an
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Tunç Soyer, son derece prestijli bir göreve layık görüldü. Avrupa Konseyi’nde Bölgeler Meclisi Başkanı olarak seçilmesi, Türkiye’de ve uluslararası arenada büyük bir heyecan yarattı.

DEMOKRAT GÜNDEM- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi’nde Bölgeler Meclisi Başkanı olarak seçilmesiyle önemli bir başarıya imza attı. Bu seçim, 46 ülkeden 130.000 yerel yönetimin temsil edildiği bu prestijli yapıdaki 2 meclisli yapının başkanlarının ve yönetici kadrolarının seçildiği yoğun bir sürecin sonucunda gerçekleşti.

soyer-2

Soğuk savaş sonrası dönemin en büyük barış ve insan hakları organizasyonlarından biri olan Avrupa Konseyi, üye ülkelerin yerel yönetimlerinin temsilini ve işbirliğini teşvik eden bir platform olarak büyük öneme sahip. Tunç Soyer’in bu göreve seçilmesi, İzmir’i ve Türkiye’yi uluslararası arenada en üst seviyede temsil etme görevini üstlenmesi anlamına geliyor.

Soyer, bu görevi üstlenirken Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu önemli dönemde uluslararası bir sorumluluğu üstlenmiş oldu. Bu gurur verici görev aynı zamanda büyük bir sorumluluk da getiriyor. Soyer, “canla, başla, aşkla çalışacağız” sözleriyle bu görevi layıkıyla yerine getirmek için kararlı olduğunu ifade etti.

soyer

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuya dair paylaşımı ise şöyle:

Büyük bir heyecan ile paylaşıyorum ki Avrupa Konseyi’nde Bölgeler Meclisi Başkanı olarak seçildim. 46 ülkeden 130.000 yerel yönetimin temsil edildiği 2 meclisli yapının başkanlarının ve yönetici kadrolarının seçildiği 3 günlük maratonun sonunda, İzmir’imizi ve Türkiye’yi en yüksek seviyede temsil edeceğim. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına girerken üstlendiğimiz bu uluslararası görevin gururu kadar sorumluluğu da büyük. Canla, başla, aşkla çalışacağız.

Tunç Soyer’in Avrupa Konseyi’nde Bölgeler Meclisi Başkanı olarak seçilmesi, Türkiye’nin uluslararası alandaki etkisini artırmak ve yerel yönetimler arası işbirliğini güçlendirmek adına önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP