DOLAR 27,4488 -0.03%
EURO 28,8477 0.07%
ALTIN 1.608,43-0,27
BITCOIN 758175-1,37%
İzmir
23°

AÇIK

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Soyer’den ‘hizmet yok’ eleştirisine yanıt: ‘Vitrin projelerle değil..’

Soyer’den ‘hizmet yok’ eleştirisine yanıt: ‘Vitrin projelerle değil..’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de gözle görünür hizmet olmadığı şeklindeki eleştirilere Foça Arıtma Tesisi açılışında yanıt verdi.

ABONE OL
14 Eylül 2023 12:31
Soyer’den ‘hizmet yok’ eleştirisine yanıt: ‘Vitrin projelerle değil..’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

DEMOKRAT GÜNDEM- İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Foça Musabey İçmesuyu arıtma tesisinin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, alt yap ısorunlarının çözülmesine önem verdiklerini belirterek, belediyeciliği vitrin projelerle halkın gözünü boyamak olarak görmediklerini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZSU tarafından, Yenifoça Musabey Kuyuları İçmesuyu Artıma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirildi. Açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya,  Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan katıldı.

Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hizmet üretilmediği eleştirilerine, “Bizim için belediyecilik, vitrin projeleriyle halkın gözünü boyamak olmamalıydı. Şehrimizin önceliği kaynaklarımızın toprağın altına gömülmesi gerektiği anlamına geliyorsa, bunu gözümüzü kırpmadan yaparız” sözleriyle yanıt verdi.

GÖZLE GÖRÜLÜR HİZMET YOK DİYENLERE BUNU ANLATMAK ZOR

‘Gözle görülür hizmet olmadığı’ eleştirilerini yanıtlayan Soyer, “4 milyar 900 milyon lira harcayarak kentimizin altyapı ağına 1.200 kilometrelik kanalizasyon şebekesi daha kazandırdık. İzmir’in her bir noktasına kesintisiz ve sağlıklı içme suyu hizmeti sağlama hedefimiz doğrultusunda, son dört yılda 4 milyar liralık yatırımla 2 bin 500 kilometre içme suyu şebekesi inşa ettik. 

Burada yatan emeğe dikkatinizi çekmek isterim.  Toprağın altında ördüğümüz kanalizasyon ve içme suyu şebekesi İzmir’den Ankara’ya üç kere gidip gelecek kadar uzun bir ağ.  Biliyorum ki “Dört yıl geçti, gözle görülür bir hizmet yok” diyenlere tüm bunları anlatmak çok zor. Fakat biz bu yoldan dönecek değiliz. Kaynaklarımızı İzmir’in gerçek ihtiyaçlarına, yani altyapı hizmetlerine harcadık ve harcamaya devam edeceğiz. Çünkü bizim, tüm İzmirlilere güvenli yaşam alanı sözümüz var”  diye konuştu.

soyer

VATANDAŞIN TALEBİ ALTYAPI SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİYDİ

“4 yıldır görevimin başındayım. Vatandaşlarımızın taleplerine kulaklarımızı tıkamadık. 4,5 yıl önce göreve geldiğimizde sizlerin belediyemizden en büyük talebi, altyapı sorunlarının çözülmesiydi, biz de altyapı yatırımlarına öncelik verdik. İzmir’in gelmiş geçmiş en büyük altyapı seferberliğini başlattık. Bizim için belediyecilik, vitrin projeleriyle halkın gözünü boyamak olmamalıydı” diye konuşan Tunç Soyer, tüm altyapı sorunları çözülmüş bir İzmir bırakmak için çalıştıklarını kaydetti.

ŞAHANE BİR İZMİR BIRAKACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Şehrimizin önceliği kaynaklarımızın toprağın altına gömülmesi gerektiği anlamına geliyorsa, bunu gözümüzü kırpmadan yaparız. İzmir’in günümüze kadar bekletilmiş tüm altyapı sorunlarını çözüp, gelecek nesillere şahane bir İzmir bırakacağız” dedi.

FOÇA’DAKİ YATIRIMIN TEMELİNİ 2022’DE ATMIŞTIK

Foça’daki tesisin de bu alt yapı hizmetlerinin bir başka durağı olduğunu vurgulayan Başkan Soyer, “Haziran 2020’de temelini atmıştık. Bugün açmak nasip oldu. Gelecek ay 29 Ekim’de cumhuriyetimiz 100’ncü yaşını dolduruyor. Cumhuriyetimize layık olmak için farklı alanlarda önemli adımlar attık, bundan sonra da attmaya devam edeceğiz. Nisan ayında cumhuriyetimizin 100’ncü yılında İZSU’dan 100 proje başlığıyla duyurduğumuz yatırımlar hep bu adımlardandı. Bir bir uygulamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğum bu 100 hizmetimiz, İzmir’in geleceğine miras kalacak.  Ne mutlu ki bugün Foça’da da çok önemli bir yatırımı, Foça Musabey İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni hep birlikte hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı.

Önerilen haber: İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde devir teslim

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP