DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22204092,39%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

üst menü altı
Susam Sokağı'nın en yeni karakterleri: Mülteci İkizler

Susam Sokağı'nın en yeni karakterleri: Mülteci İkizler

ABONE OL
20 Aralık 2020 14:12
Susam Sokağı'nın en yeni karakterleri: Mülteci İkizler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

"Susam Sokağı"na iki yeni karakter eklendi. Nur ve Aziz… Bangladeş'te mülteci kampında yaşayan Rohingyalı ikizler, yakında ekranlarda olacak.

Nur ve Aziz… Onlar Susam Sokağı'nın en yeni karakterleri. 6 yaşındaki ikizler, Myanmar'daki vahşetten kaçıp Bangladeş'e sığınan Rohingyalı mülteciler. 800 bin Rohingyalıya ev sahipliği yapan Cox's Bazaar mülteci kampında yaşıyorlar. Dünyanın en büyük mülteci kampının nüfusunun yarısından fazlasını çocuklar oluşturuyor.

Çocuklar için popüler bir televizyon dizisi olan "Susam Sokağı", kar amacı gütmeyen bir eğitim örgütü tarafından destekleniyor. "Play to Learn", "Öğrenmek için Oyna" programı, Cox's Bazaar kampındaki ailelere erken eğitim desteği veriyor. Yeni karakterlerden buradan yola çıkarak geliştirildi.

Nur ve Aziz, öğrenmeyi çok seviyor. Yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanarak oyunlar oynuyorlar.

İkiz kardeşler, Susam Sokağı'nın bilindik karaterleri Elmo ve Louie'ye katılacak. Rohingyaca konuşan ikizler, sosyal-duygusal öğrenme, matematik, bilim, sağlık ve güvenlikle ilgili videolarda yer alacaklar.

"Öğrenmek için Oyna" programı, Ürdün ve Lübnan'daki Suriyeli mültecilere de destek veriyor. Bu yaz, Elmo ve Kurabiye Canavarı, Asya ve Ortadoğu'dan Muppetlarla güçlerini birleştirdi. Coronavirüs salgınıyla mücadele eden çocuklar için özel bir bölüm çekildi.

"Elmo'nun Dünya Bülteni" Latin Amerika, Afrika, Asya ve Ortadoğu'da 13 dilde yayımlandı. Çocuklar Elmo'dan, hayalkırıklığı ve üzüntü gibi duygularla nasıl başedeceklerini öğrendi.
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP