DOLAR 32,9254 0.29%
EURO 35,3485 0.54%
ALTIN 2.463,940,56
BITCOIN 2011695-4,44%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
Titanik denizaltı bulundu mu? Kaybolan Titanik denizaltıda kaç kişi var, kimler kayıp? İSİM LİSTESİ

Titanik denizaltı bulundu mu? Kaybolan Titanik denizaltıda kaç kişi var, kimler kayıp? İSİM LİSTESİ

Küçük bir denizaltının Titanik enkazını turistler için ziyaret ettiği sırada Atlantik Okyanusu'nda kaybolması, hala büyük bir ilgiyle takip edilen bir konu olmaya devam ediyor. Titanik denizaltının bulunup bulunmadığı ve içinde kaç kişinin kayıp olduğu gibi sorular, insanların yoğun ilgisini çekiyor. İşte bu konuda son durum.

ABONE OL
22 Haziran 2023 17:36
Titanik denizaltı bulundu mu? Kaybolan Titanik denizaltıda kaç kişi var, kimler kayıp? İSİM LİSTESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Titanik gemisine yapılan turistik bir sefer sırasında kaybolan Titan denizaltısı hala bulunamadı. Bu trajik olayda 1514 kişi hayatını kaybetmişti. Denizaltıda bulunan 5 kişi kaybolmasının ardından 96 saat geçti ve artık oksijenin tükenmesi nedeniyle denizaltındaki kişilerin hayatta kalmalarının mümkün olmadığı tahmin ediliyor.

OceanGate Şirketinin Uyarısı: Titanik Batığıyla İlgili Potansiyel Güvenlik Sorunları

Titan denizaltısını işleten OceanGate şirketinin eski bir çalışanının, 2018 yılında Titanik batığıyla ilgili potansiyel güvenlik sorunları konusunda uyarıda bulunduğu ortaya çıktı. Bu uyarının ardından Titanik batığı ziyareti için dalış yapan Titan denizaltısı kayboldu. Uyarının ne şekilde ve hangi konular üzerine yapıldığı henüz belirgin değil, ancak bu durum olayın araştırılması için bir ipucu olabilir.

OceanGate CEO’sunun Eşinin Aile Bağlantısı Ortaya Çıktı

Kayıp Titan denizaltısında bulunan kişilerden biri, OceanGate şirketinin CEO’su Stockton Rush’un eşi Wendy Rush olarak belirlendi. İlginç bir detay ise Wendy Rush’ın, 1912’deki Titanic kazasında hayatını kaybeden Isidor Straus ve eşi Ida Straus’un büyük büyük torunu olduğunun ortaya çıkmasıdır. Bu aile bağlantısı, olayın daha fazla ilgi çekmesine neden olmuştur.

Bu gelişmelerle birlikte, Titan denizaltısının kayboluşu ve içindeki kişilerin hayatını kaybetmesi üzerine arama ve kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Uzmanlar, denizaltının enkazının bulunması ve neden kaybolduğunun belirlenmesi için çeşitli yöntemlerin kullanıldığını belirtmektedir. Titan denizaltısının kaybolmasının ardındaki nedenlerin ve güvenlik sorunlarının tam olarak aydınlatılması için olay detaylı bir şekilde incelenmektedir. Ancak, bu trajik olay sonucunda yaşanan kayıpların geri döndürülemez olduğu bir gerçektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP