DOLAR 20,9048 0.47%
EURO 22,5324 -0.2%
ALTIN 1.311,34-0,82
BITCOIN 5658580,66%
İzmir
20°

HAFİF YAĞMUR

TKDF Başkanı Canan Güllü’den kadınlara ‘sandık’ çağrısı: ‘Kadınlar sandığa gidecek, Türkiye özgürleşecek’

TKDF Başkanı Canan Güllü’den kadınlara ‘sandık’ çağrısı: ‘Kadınlar sandığa gidecek, Türkiye özgürleşecek’

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, 14 Mayıs seçimlerine 4 gün kala kadınlara sandığa gitme çağrısında bulundu. TKDF Başkanı Güllü, “Korku ikliminden kurtulmak ve hak ettiğimiz eşit ve aydınlık geleceğe uzanmak için bu pazar oyumuzu kullanmaya sandığa gidecek, Cumhuriyet'in İkinci Yüzyılı'na sahip çıkacağız. Kadınlar sandığa gidecek, Türkiye özgürleşecek” dedi.

ABONE OL
25 Mayıs 2023 14:28
TKDF Başkanı Canan Güllü’den kadınlara ‘sandık’ çağrısı: ‘Kadınlar sandığa gidecek, Türkiye özgürleşecek’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM- HABER MERKEZİ- EMİN ŞANLI-Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.’inci Dönem Milletvekili Seçimleri için kadınlara sandığa gitme çağrısı yaptı. Kadınların kazanılmış haklarının tehlikede olduğunu belirten Canan Güllü, tüm kadınların hak ve özgürlüklerine, demokrasiye ve Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı’na sahip çıkacağına inandığını söyledi. 

Kadınların ve çocukların daha iyi geleceği hak ettiğini kaydeden TKDF Başkanı Canan Güllü, çağrısını, “Bu pazar oy kullanacağız. Bu çok kritik seçimde sadece Cumhurbaşkanı ve meclis seçmiyoruz. Yaşamak istediğimiz ülkeyi oyluyoruz. Ben oyumu demokratik ve barış içinde bir ülke talebimle kullanacağım” sözleriyle yaptı. 

KORKU İKLİMİNDEN KURTULUNMALI

14 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi’nde salt Cumhurbaşkanı’nın kim olacağının belirlenmeyeceğini, demokrasi-özgürlük ve barış ikliminin de oylanacağını kaydeden Canan Güllü, kadınların tüm demokratik haklarını özgürce kullanabilmesi için 21 yıldır süren korku ikliminden kurtulunmasının şart olduğunu söyledi.

BU ÜLKENİN KADIN VE ÇOCUKLARI DAHA İYİ BİR GELECEĞİ HAK EDİYOR 

TKDF Başkanı Canan Güllü, tüm kadınların kazanılmış hak ve özgürlüklerine sahip çıkacağına inandığını vurgulayarak, “Bir kadın olarak bu ülkede kimseye muhtaç olmadan, eşit şekilde yaşamayı umut ediyorum. Toplumsal barış umut ediyorum. Herkesin korkmadan demokratik haklarını kullanabileceği bir ülke hayal ediyorum. Hakkın, hukukun ve sosyal adaletin tekrar tesis edildiği bir ülke talep ediyorum. Bu ülkenin kadınları ve çocukları çok daha iyi bir geleceği hak ediyor” dedi. 

CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Tüm kadınları sandık başına gidip oylarını kullanmaya ve oylarına sahip çıkmaya çağrısını yineleyen TKDF Başkanı Canan Güllü, açıklamalarını, “Tek adam rejiminin yarattığı adaletsiz, baskıcı ve demokrasiden uzaklaşmış 21 yılı geride bırakmak, korku ikliminden kurtulmak ve hak ettiğimiz eşit ve aydınlık geleceğe uzanmak için bu pazar oyumuzu kullanmaya sandığa gidecek ve Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı’na sahip çıkacağız” şeklinde sonlandırdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP