DOLAR 31,2950 0.18%
EURO 33,8758 0%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1917493-1,70%
İzmir
16°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
TMSF fenomenlerin şirketlerini kayyum olarak yönetiyor: Polat çiftinin şirketlerine ne oldu?

TMSF fenomenlerin şirketlerini kayyum olarak yönetiyor: Polat çiftinin şirketlerine ne oldu?

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF)'nun kayyum olduğu fenomenlere ait şirketlerin e-ticaret sitelerindeki ürün satışları tekrardan başlıyor.

ABONE OL
27 Aralık 2023 09:10
TMSF fenomenlerin şirketlerini kayyum olarak yönetiyor: Polat çiftinin şirketlerine ne oldu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF)’nun kayyum olduğu fenomenlere ait şirketlerin e-ticaret sitelerindeki ürün satışları tekrardan başlıyor.

TMSF 39 şirketteki çalışanların maaşını ödemeye başladı. Polat çiftinin franchise verdiği 100’ü aşkın firma da hizmetine devam edecek.

500 çalışanın maaş alacaklarını ödemeye başlandı

TMSF, sosyal medya fenomenlerine ait 39 şirketteki çalışanların işlerini kaybetmemesi, kamu borçlarının ve üçüncü şahısların alacaklarının ödenebilmesi için kayyım olarak şirketleri yönetiyor. Kayyım heyeti, başta aylık vergi ve SGK borçları olmak üzere, bütün fenomenlerin şirketlerindeki yaklaşık 500 çalışanın maaş alacaklarını ödemeye başladı. Hizmet alınan firmaların alacaklarıyla ilgili ödemelerin de düzene girmeye başladığı öğrenildi. Mahkemeler, Dilan-Engin Polat Grubunun tasfiye ve terkinlerle birlikte 27, Başar Grubunun 3, Tayyar Grubunun 2, Özkan Grubunun 2 ve diğer fenomenlere ait 5 şirkette TMSF’yi kayyım olarak görevlendirdi. Dilan-Engin Polat grubunun 27 şirketinin içinde güzellik merkezleri dışında da şirketler olduğu belirtiliyor. Polat Grubu’nun 100’ü aşkın franchise verdiği firma bulunduğu öğrenildi. Franchise verilen firmaların da sorunsuz hizmet vermeye devam edeceği vurgulandı. Bu şirketlerin e-ticaret sitelerindeki ürün satışları da yeniden başlıyor. Polat Grubu’ndaki güzellik ürünü satışlarının belli bir kısmının e-ticaret platformları üzerinden yapıldığı tespit edildi. TMSF’nin şirketlerde görevlendirdiği yeni yöneticilerin, gerçek müşterilerin siparişlerinde bir aksama olmaması ve gelirlerin düşmemesi için çalıştığı ifade edildi.

Hukuki sürecin tamamlanmasının beklenebileceği tahmin ediliyor

TMSF’nin bu şirketlerin faaliyetlerini devam ettirmesine öncelik vermesi bekleniyor. Kârlılığı olan şirketlerin satışı ya da başka herhangi bir karar için hukuki sürecin tamamlanmasının beklenebileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Neşe Karanfil – Hürriyet

Önerilen haber: Resmi Gazete’de yayımlandı: 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP