DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22145482,27%
İzmir
25°

AÇIK

üst menü altı
Torun'dan Menemen açıklaması: Takipçisiyiz

Torun'dan Menemen açıklaması: Takipçisiyiz

ABONE OL
25 Aralık 2020 14:26
Torun'dan Menemen açıklaması: Takipçisiyiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM-Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un tutuklanmasının ardından meclis üyeleri arasında çekilen kura ile belediye başkanı seçilen CHP'li Deniz Karakurt'un seçimiyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. 
Karar üzerinden AK Parti'yi eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menemen halkının iradesinin çalınmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Torun, "Her fırsatta milli irade diyenler şimdi milli iradeyi gasp etme, hukuku da buna alet etme peşindiler. Biz mahkemenin bu kadarına gerekli itirazı yaptık ve süreci yakından takip ediyoruz. Ahmet Hamdi Tanpınar'ın çok güzel bir sözü vardır ‘Haksızlığı her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur.’ Biz Menemen halkının iradesinin çalınmasına asla ama asla izin vermeyeceğiz" dedi.

TORUN: HAKSIZLIĞI HER KABUL EDİŞ, DAHA BÜYÜĞÜNÜ DOĞURUR 
Düzenlediği basın toplantısında Menemen kararını da değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,  "Menemen Belediyemizde yeni başkan Vekili Belediye Meclisi'nde yapılan oylamadan sonuç çıkmayınca kura ile belirlendi. Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yöneticileri, Genel Başkan Yardımcısı da dahil olmak üzere tüm kurallara uygun yapılan seçimi içlerine sindiremedi. Bu yöneticiler kurallarını kendilerinin belirlediği kura seçimine itiraz ettiler. Ardından İzmir 2'nci İdare Mahkemesi'nde kura seçiminin yürütmesini durdurma kararı aldı. Her fırsatta milli irade diyenler şimdi milli iradeyi gasp etme, hukuku da buna alet etme peşindeler. Biz mahkemenin bu kadarına gerekli itirazı yaptık ve süreci yakından takip ediyoruz. Ahmet Hamdi Tanpınar'ın çok güzel bir sözü vardır ‘Haksızlığı her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur.’ Biz Menemen halkının iradesinin çalınmasına asla ama asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP