DOLAR 32,2973 -0.04%
EURO 35,0435 0.22%
ALTIN 2.399,00-0,65
BITCOIN 2184186-3,22%
İzmir
42°

AÇIK

üst menü altı
Başkan Tugay ve CHP heyetinin son durağı DEM Parti oldu: ‘Hassasiyetleri bizim için de değerli’

Başkan Tugay ve CHP heyetinin son durağı DEM Parti oldu: ‘Hassasiyetleri bizim için de değerli’

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) Başkanı Cemil Tugay ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun siyasette normalleşme ve sorunları birlikte çözme adına bugün 4 partinin il başkanlıklarına yaptıkları ziyaretlerin sonuncusu DEM Parti İzmir İl Başkanlığı'na gerçekleştirildi.

ABONE OL
13 Mayıs 2024 17:59
Başkan Tugay ve CHP heyetinin son durağı DEM Parti oldu: ‘Hassasiyetleri bizim için de değerli’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM-YELİZ ŞENYERLİ-HABER MERKEZİ-İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) Başkanı Cemil Tugay ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun siyasette normalleşme ve sorunları birlikte çözme adına bugün 4 partinin il başkanlıklarına yaptıkları ziyaretlerin sonuncusu DEM Parti İzmir İl Başkanlığı’na gerçekleştirildi.

DEM Parti İzmir İl Başkanlığı’na gerçekleşen ziyarette CHP heyeti ve Başkan Cemil Tugay’ı DEM Parti İzmir İl Eş Başkanları Zehra Vezan Karabulut ve Mehmet Kuruş karşıladı.

dem

MEHMET KURUŞ: KENTİ BİRLİKTE YÖNETMEYA DAİR BİR ÇAĞRI OLARAK KABUL EDİYORUZ

Kuruş, ziyaretten memnuniyet duyduklarını ve ziyareti kenti birlikte yönetmeye dair bir çağrı olarak kabul ettiklerini söyledi. Eş başkan Kuruş, “Ziyaretten mutluluk duyduk. Türkiye’nin, İzmir’in normalleşmesi, siyasal ilişkilerin normalleşmesi yeni bir kültürün kazandırılması ve kenti birlikte yönetmeye dair bir çağrı olarak kabul ediyoruz. Bu değerli ziyaretlerinden ötürü arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, yeni yönetime de başarı dileklerimizi sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

dem
Ziyaretin ardından ilk açıklamayı DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Mehmet Kuruş yaptı.

KARABULUT: BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN MUTLU OLACAĞIZ

DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Karabulut, “Gerçekten İzmir il örgütü olarak sayın belediye başkanımızın ve il başkanımızın ziyaretinden fazlasıyla memnun olduk. Çok verimli ve anlamlı bir toplantı oldu. Daha şimdiden birlikte yapacağımız şeyler konusunda neredeyse fikir birliğine vardık. Bundan sonra birlikte yapacağımız işler konusunda İzmir halkına hep birlikte daha fazla hizmet verebileceğimizi, büyükşehir belediyemizle birlikte çalışmaktan da mutlu olacağımızı söylemek isterim” şeklinde konuştu.

dem
Kuruş’n ardından DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Zehra Vezan Karabulut da bir açıklama yaptı. Birlikte hareket etmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

EŞ BAŞKANLARDAN SONRA TUGAY KONUŞTU

DEM Parti İzmir İl eş Başkanlarının ardından kısa bir açıklama yapan İzBB Başkanı CemilTugay, çevre-ekoloji-kent ve kadın hakları noktasında ortak hassasiyetlerin olduğunu görmekten memnun olduklarını belirtti.

Başkan Tugay, sözlerine, “Nazik kabulleri için teşekkür ediyorum.  Geçen seçim sürecinde demokrasi sürecine verdikleri katkılar için teşekkür ettim. Önümüzdeki dönemde kenti birlikte yönetme konusunda da düşüncelerimi ifade ettim” diyerek başladı.

dem

CEMİL TUGAY: ÇEVRE-EKONOLJİ-KENT VE KADIN HAKLARI HASSASİYETLERİ BİZİM İÇİN DE DEĞERLİ

İzBB Başkanı Cemil Tugay, DEM Parti dahil tüm siyasi partilerle ortak hareket etme arzusunda olduklarını yineleyerek, şu açıklamaları yaptı:

“Kendilerinin zaten hali hazırda çevre ile ekoloji ile kent hakları, kadın haklarıyla ilgili hassasiyetlerini şimdiden duyduk kendilerinden. Her birisi bizim için de çok değerli konu başlıkları. Bu konular ya da üzerinde çalışabileceğimiz başka konular ile ilgili devamlı iletişim içinde olacağız. 

dem

DEVAMLI İLETİŞİM İÇİNDE OLACAĞIZ

Bu dönem inşallah bütün partilerimizin de katkılarını alarak, sivil toplum örgütlerimizin, demokratik kitle örgütlerimizin katkılarını alarak halkımızın duyarlılıklarını bütün boyutlarıyla gözeterek sürdürdüğümüz yerel yönetim dönemi olacak. Tekrar teşekkür ediyorum bugünkü nazik ev sahiplikleri için ve gelecekteki katkıları için.”

İlginizi çekebilir: CHP heyeti ve Başkan Tugay MHP İzmir’de: ‘Uzlaşı, görüş alışverişi içinde hareket edeceğiz’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP