DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19187001,63%
İzmir
33°

AÇIK

üst menü altı
Tunç Soyer Limontepe’de seslendi: ‘Yoksulluk, işsizlik kimseye yakışmıyor’

Tunç Soyer Limontepe’de seslendi: ‘Yoksulluk, işsizlik kimseye yakışmıyor’

ABONE OL
18 Nisan 2023 18:15
Tunç Soyer Limontepe’de seslendi: ‘Yoksulluk, işsizlik kimseye yakışmıyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem milletvekili adaylarını Limontepe Pazar Yeri'nde düzenlenen törenle tanıttı. Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye (İBB)  Başkanı Tunç Soyer, “Yoksulluk kader değil. İktidar belediyesi olduğumuzda önce Limontepe diyeceğiz” dedi.

DEMOKRAT GÜNDEM- HABER MERKEZİ- EMİN ŞANLI- Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasi partiler milletvekili adaylarını sahaya çıkardı. Tunç Soyer, Cumhuriyet'in İkinci Yüzyılı'nı gençlerin inşa edeceğini belirtti.

DEMOKRASİ 5 YILDA BİR SANDIĞA GİTMEK DEĞİL

Demokrasinin şeffaflık ve hukukun üstünlüğü olduğunu belirten Tunç Soyer, “100 yıl önce atalarımız Cumhuriyeti' ilan etmişler. Zor koşullarda yapmışlar. Sonra refah yükselmiş ve tam bağımsız bir ülke kurulmuş. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar kardeşçe birlikte yaşamışlar. Ne yazık ki sonrasında cumhuriyet halkın iktidarı olmaktan çıkmış. Halktan haktan yana değil haramiden hırsızdan yana iktidarlar yaşanmış. Halkın iktidarının hakka aile olabilmesi için demokrasiye ihtiyaç var. Demokrasi demek sadece 5 yılda bir seçim sandığına gidip oy kullanmak değil. Demokrasi demek şeffaflık demek, hukukun üstünlüğü demek. Adalet özgürlük demektir” dedi.

""

GENÇLER KURACAK

Gençlere seslenen Soyer, “100 yıl önce cumhuriyeti kuran kuşak nasıl kıymetliyse bizim için göreceksiniz tarih 2023 kuşağını yazacak. Kim onlar? Gençler sizsiniz. Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak olan halktan yana iktidar kuracak olan sizsiniz. Alın terinden, üretimden yana bir iktidar kurulabilir. Bu bereketli toprakların herkesin karnını doyurması ve huzur içinde yaşatması mümkün ama demokrasi olmadığı zaman bu refah sadece bir zümrenin ekmeğini büyütüyor. Halk işsizlikle sefaletle baş başa kalkıyor. Bu bir kader değil. Bu mukadderat değil. Bu işsizlik, yoksulluk kimseye yakışmıyor” dedi.

LİMONTEPE’NİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ

İktidar belediyesi olmanın farklı olduğunu dile getiren Soyer, “Bunu değiştirmek mümkün. 15 Mayıs sabahı halktan yana iktidar kurmaya var mısınız? Ben de size çok daha fazla çalışmaya söz veriyorum. Başınızı öne eğdirmeyecek, aşkla çalışmaya devam edeceğim. İktidarın belediyesi olduğumuzda kimse bizim önümüzü kesemeyecek. Kimse hakkımızı elimizden almayacak. Önce Limontepe halkının yüzünü güldüreceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP