DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2055692-4,55%
İzmir
24°

AÇIK

üst menü altı
Tunç Soyer: Yerel seçime kadar Kemal Bey görevinin başında kalacak

Tunç Soyer: Yerel seçime kadar Kemal Bey görevinin başında kalacak

Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevi bırakması gerekip gerekmediği ve İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun aday olup olmaması konularına değindi.

ABONE OL
26 Haziran 2023 00:50
Tunç Soyer: Yerel seçime kadar Kemal Bey görevinin başında kalacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halk TV’de yayınlanan “Sansürsüz” programına konuk oldu ve çeşitli konular hakkında açıklamalarda bulundu. Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakması gerekip gerekmediği ve İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun aday olup olmaması konularına değindi.

Başkan Soyer: Kılıçdaroğlu Görevinin Başında Kalacak

Tunç Soyer, programda yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakması gerektiği yönündeki soruya yanıt verdi. Soyer, Kılıçdaroğlu’nun “Kaptan olarak gemiyi limana götürmek benim sorumluluğum” dediğini hatırlatarak, Kılıçdaroğlu’nun limandan kastettiğinin yerel seçim olduğunu belirtti. Soyer, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2019 seçimlerindeki başarının mimarı olduğunu ve bu seçimlerde de Kılıçdaroğlu’nun stratejisi ve kurgusuyla hareket edilmesi gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakması gerekir mi?” sorusunu Soyer şöyle yanıtladı:

“Kaptan olarak gemiyi limana götürmek benim sorumluluğum dedi. Limandan benim anladığım yerel seçim. Yani yerel seçime kadar görevinin başında kalacak. Ve ben de bunu doğru buluyorum. 2019 seçimlerinin kazanılmasının mimarı Kemal Bey’dir. Bu seçime de onun kurgusu ve stratejisi ile gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Adaylığını Destekliyor

Programda, Fikret Bila’nın yönlendirdiği bir soruya cevap veren Soyer, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun yeniden aday olmasını doğru bulduğunu belirtti. Soyer, İmamoğlu’nun İstanbul’da gerçekleştirdiği başarılı projelere dikkat çekti. Özellikle metro projeleri, kreşler ve gençlerle olan iletişimi gibi faktörlerin İstanbul için büyük önem taşıdığını vurgulayan Soyer, İmamoğlu’nun fevkalade bir performans sergilediğini ifade etti.

Fikret Bila’nın yönelttiği, “Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’a yeniden aday olmasını doğru buluyor musunuz?” sorusunu da yanıtlayan Soyer şunları söyledi:

“Fevkalade olması gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey İstanbul’da çok güzel şeyler yaptı. Metrolar, kreşler, gençler ile olan iletişimi çok önemli bunlar. Ben dışarıdan bakan bir göz olarak bunları söyleyebiliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP