DOLAR 23,7303 1.69%
EURO 25,9060 1.7%
ALTIN 1.486,081,73
BITCOIN 6245771,36%
İzmir
26°

KAPALI

Tuncay Özkan'dan şok iddia:  'Çıplak aramaya maruz kaldım'

Tuncay Özkan'dan şok iddia: 'Çıplak aramaya maruz kaldım'

ABONE OL
24 Aralık 2020 00:17
Tuncay Özkan'dan şok iddia:  'Çıplak aramaya maruz kaldım'
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Ergenekon davası sürecinde çıplak aramaya maruz kaldığını iddia etti.

Tuncay Özkan, Ergenekon sürecinde yaşadığını iddia ettiği olayı, "Çıplak arama ile orada tanıştım. Askerlerin zoruyla bu aramaya maruz kaldım. Bu acı bir şeydir" şeklinde anlattı.

Yaşadıklarını dile getirirken zor anlar yaşayan Tuncay Özkan'ın konuşmasının satır başları şöyle oldu:

"Biraz da özel bir konu anlatarak başlayacağım. 23 Eylül 208 günü evime gelen polisler tarafından Ergenekon örgütüne üye olduğum iddiasıyla gözaltına alındım . Sorgulamam 5 gün sürdü. Savcılıkta sürekli sormam üzerine, nedir benim Ergenekon delilim demem üzerine evinizde Atatürk Nutku var, Bursa nutuğu var. Evde bulunması delildir dediler. Bunu tutanağa geçirin dedim geçirdiler. 

Tutuklanmak üzere sevk edildim. Aşağıda bu savı dile getirdim. Yok dedi yargıç. Siz Ergenekon terör örgütünün medya kolunu yöneten kişisiniz dedi. Delil var mı dedim. Şema var dedi. Şimdi içeride yatıyor kendisi. Şemada nasıl yer alıyorum dedim. Başta yer alıyorsunuz dedi. Göremezsiniz. Gizlilik kararı var dedi. Ben yargıcım benim görmem yeterli dedi. Şema ısrarlı sorularım üzerine 5 yıl 2 ay sonra açıldı. Benim adımdan başka herkesin adı vardı. Ben Beşiktaş Adliyesi'nden tutuklandığım açıklandıktan sonra cezaevine götürüldüm. Metris cezaevine götürüldüğümde beni bir odaya koymak istediler. Niçin beni bu odaya koyuyorsunuz diye sorduğumda arama yapacağız dediler. Çıplak arama ile orada tanıştım. Yoktur demekle acılarımız yok olmaz arkadaşlar. Yoktur deyince olmaz. Vardır demeliyiz. Birbirimizin acıları üzerine hiçbir şey inşaa etmemliyiz. 

Askerlerin zoruyla bu aramaya maruz kaldım. Bu acı bir şeydir. Biz çok acı gördük. Sizler, bizler… Kavganız ürünüyüz. Kavga mertçe olsun başım üstüne, her şey razı, her şey kabul. Gelin böyle namertlikleri gelin çıkartalım bu kitaplardan. Yönetmelikelrden çıakrtalım. Gelin birbirimize saygımızı şahika yapalım. Sizden rica ediyorum. Biz yaşadık. Bizim çocuklarımız, sizin çocuklarınız yaşamasın. Allah göstermesin. Yoktur diyerek bunu kapatamayız. Benim yattığım yerde Fetullahçı yatıyor. Benim yattığım yerde Fetullahçı yatıyor. Bana her türlü iftirayı eden. O hücrede insan yatmaz arkadaşlar. Ben Fetullahçıyı savunmuyorum. Mücadele 80'li yıllardan beri mücadele ediyorum.

Benim yattığım yerde haftada üç gümn kanalizasyonun bastığı bunun taşla ayarlandığı ve o pisliğe uyandığınız, küflerini temizlediğiniz, duvarlarında küflerin çiçek açtığı, küfün çiçeğini gördüğünüz bir yere çıplak aramayla sokulup çıplak arama yoktur diye duyduğumda topluma karşı sizlere karşı duyduğum saygının işareti olarak sizlere diyorum ki arkadaşlar. Gelin bu acılara son verelim. Bu acılara son vermezsek bu acılar bizi yok edecek. Bu var bunun önüne geçelim Allah korusun çocuklarımızın felaketi olur. "

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP