DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21556021,72%
İzmir
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
Vatandaşlarla birlikte Efes Selçuk’ta tarımsal üretim artıyor

Vatandaşlarla birlikte Efes Selçuk’ta tarımsal üretim artıyor

Efes Selçuk Belediyesi, kent genelinde tarımı desteklemek ve daha fazla vatandaşı üretim sürecine dahil etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde atalık tohumlardan üretilen fideler ve Park Bahçe Birimi'nin topladığı yeşil atıklardan elde edilen kompost gübreler ücretsiz olarak yurttaşlara dağıttı Bu uygulama, hem yerel tarımın teşvik edilmesine hem de çevreci bir yaklaşımla atıkların geri dönüştürülerek tarıma katkı sağlanmasına destek oldu.

ABONE OL
18 Mayıs 2023 12:51
Vatandaşlarla birlikte Efes Selçuk’ta tarımsal üretim artıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Efes Selçuk Belediyesi kent genelinde tarımı desteklemeye, daha fazla vatandaşı üretime dâhil etmeye devam ediyor.

Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde atalık tohumlardan üretilen fideler ve Park Bahçe Birimi’nin topladığı yeşil atıklardan üretilen kompost gübreler yurttaşlara dağıtıldı.

YAŞAM KÖYÜ’NDE DAĞITILAN FİDELERLE TARIMA YENİ BİR SOLUK

Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde atalık tohumlardan üretilen domates, biber, uzun patlıcan, karpuz ve salatalık gibi ürünlerden oluşan 20 bine yakın fide ve 2 tona yakın kompost gübre yurttaşlara dağıtıldı.

Yurttaşlara dağıtılan kompost gübreler Park ve Bahçe Birimi’nin kent genelinde yaptıkları budama ve temizlik çalışmaları sonucu çıkan yeşil atıklardan elde ediliyor.

Daha önce atalık tohumlardan elde edilen fideleri alım garantisi ile üreticilerle paylaşan Efes Selçuk Belediyesi, atalık tohumlardan elde edilen fideleri de yurttaşlarla buluşturarak tarımla ilgilenen yurttaşlara destek oldu.

Engelsiz Yaşam Merkezi – Eşitlik Birimi Parkı yanında gerçekleşen dağıtımda yurttaşlara dağıtılan fideler ile Efes Selçuk’ta yurttaşlara dağıtılan fidelerle tarımsal üretime yurttaşların da dâhil edilmesiyle tarımsal kalkınma hamlesine kent genelinde daha çok yurttaş katılmış oldu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP