DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21556021,72%
İzmir
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

üst menü altı
YKS’de gündem olan Eyfel Kulesi sorusu ve cevabı

YKS’de gündem olan Eyfel Kulesi sorusu ve cevabı

YKS maratonu TYT oturumunun gerçekleştirilmesi ile tamamlandı. YKS Türkçe testinde yer alanEyfel Kulesi ile ilgili sorunun detayları ise sosyal medyada gündeme geldi.

ABONE OL
17 Haziran 2023 18:56
YKS’de gündem olan Eyfel Kulesi sorusu ve cevabı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılan öğrenciler, Eyfel Kulesi ile ilgili bir sorunun yanıtını merak ediyorlar. Sosyal medyada paylaşılan yorumlara göre, YKS’de Paris’teki Eyfel Kulesi hakkında bir soru sorulduğu belirtiliyor.

Milyonlarca öğrenci, cevapları araştırmak için internet arama motorlarını kullanıyor. Ancak şu anda TYT’de çıkan Eyfel sorusunun cevabı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

YKS EYFEL SORUSU DİKKAT ÇEKTİ

Eyfel Kulesi sorusu, öğrencilerin dikkatini çekmiş gibi görünüyor ve bazı öğrenciler bu sorunun ne kadar zor olduğunu ifade etmişlerdir. Cevap anahtarına bakma isteğiyle karışıklık yaşayan öğrenciler, soruya verilen cevapları değiştirmek zorunda kalmışlar veya neyi işaretlediklerini unutmuş olabilirler.

Eyfel Kulesi, Paris’teki demir bir kuledir ve Fransa’nın sembolü haline gelmiştir. Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştir. Turistler için büyük bir cazibe merkezi olan Eyfel Kulesi, yılda 6 milyon turist çekmektedir. 2002 yılında toplam ziyaretçi sayısı 200 milyonu aşmıştır.

TYT’DE ÇIKAN EYFEL SORUSUNUN CEVABI NE?

Şu anda Eyfel Kulesi sorusuyla ilgili daha fazla bilgi bulunmamaktadır. Herhangi bir güncelleme olduğunda, haberimizde paylaşılacaktır.

EYFEL KULESİ HAKKINDA

Paris’te bulunan Eyfel Kulesi, demirden yapılmış bir kuledir. Fransa’nın sembolü olarak kabul edilen bu kule, inşa eden Fransız mühendis Gustave Eiffel’in adını taşımaktadır. Turizm açısından büyük bir çekim merkezi olan Eyfel Kulesi, yılda yaklaşık olarak 6 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ziyaretçi sayısı 2002 yılında 200 milyonu geçmiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP