DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11391851,59%
İzmir
18°

KAPALI

27 Sumo Güreşçisi, Uçak İçin Ağırlık Sınırlarını Zorladı, Ek Sefer Kaçınılmaz Oldu

27 Sumo Güreşçisi, Uçak İçin Ağırlık Sınırlarını Zorladı, Ek Sefer Kaçınılmaz Oldu

ABONE OL
16 Ekim 2023 16:57
27 Sumo Güreşçisi, Uçak İçin Ağırlık Sınırlarını Zorladı, Ek Sefer Kaçınılmaz Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Japonya’da nadir görülen bir olay meydana geldi. Japan Airlines, 27 sumo güreşçisini uçaklarında taşıyamayacak kadar ağır oldukları için ek sefer düzenlemek zorunda kaldı. Güreşçilerin 13’ü, ayrı bir uçakla gönderilmek zorunda kaldı. Havayolu yetkilileri, bu olayın nadir ve olağandışı bir durum olduğunu belirttiler.

Japonya, geçtiğimiz hafta sonunda unutulmaz bir sumo güreş turnuvasına ev sahipliği yaptı. Ülkenin dört bir yanından gelen sumo güreşçileri, Amami Oshima’da buluşarak büyük bir gövde gösterisi sergiledi. Ancak bu etkinlik, havacılık tarihine damgasını vuracak ilginç bir olaya neden oldu. Japan Airlines, aynı uçağa 27 sumo güreşçisinin binecek olmasını öğrendikten sonra ek sefer kararı aldı.

sumo güreşçisi

Hava yolu şirketine 27 sumo güreşçisi ağır geldi

Uçakların iniş ve kalkış ağırlıkları, havayolu işletmeleri için kritik bir öneme sahiptir. Uçuş ekibi, yakıt alımı ve yük dağılımı gibi faktörleri dikkate alarak uçuşlarını planlar. Japan Airlines ekibini ek bir sefere zorlayan şey de tam olarak buydu. Normalde ortalama bir insanın ağırlığı 70 kilogram olarak kabul edilirken, sumo güreşçilerinin ortalama ağırlığı 120 kilogramdı. Bu durum, uçuş ekibinin hesaplarını karıştırdı. Ancak gidilecek havalimanı sınırlamaları nedeniyle daha büyük bir uçak kullanma seçenekleri sınırlıydı. Bu nedenle Japan Airlines, 14 sumo güreşçisi için ikinci bir uçak kaldırmak zorunda kaldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP