DOLAR 31,4341 0.43%
EURO 33,9417 0.14%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1909284-0,33%
İzmir
16°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Ali Yerlikaya görevi bırakıp İstanbul adayı mı olacak? İddia gerçekleşebilir mi?

Ali Yerlikaya görevi bırakıp İstanbul adayı mı olacak? İddia gerçekleşebilir mi?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanlığı görevini bırakıp, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağı iddia ediliyor.

ABONE OL
26 Aralık 2023 09:09
Ali Yerlikaya görevi bırakıp İstanbul adayı mı olacak? İddia gerçekleşebilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanlığı görevini bırakıp, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağı iddia ediliyor.

Bakana yakın isimler iddiayı yalanladı

T24 yazarı Tolga Şardan, Ali Yerlikaya’nın kafasının karışık olduğunu, temayül yoklamalarında öne çıkan isim olduğunu yazdı. Yazıya ‘Yeni Bir Sabah’ Programında yer veren İsmail Küçükkaya bakana yakın isimlerin iddiayı yalanladığını belirtti. T24 yazarı Tolga Şardan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın görevi bırakıp, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu ile yarışabileceğini öne sürdü.

”Cumhurbaşkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını ona verebilir”

Halk TV’da ‘Yeni Bir Sabah’ Programının yapımcısı Gazeteci İsmail Küçükkaya iddiayı bakana en yakın isimlere sorduğunu ve iddianın yalanlandığını belirterek ‘Ancak son sözü Erdoğan söyleyecek. Eğer Ekrem İmamoğlu’nun karşısına çıkacan en güçlü aday olarak Ali Yerlikaya adı belirtilirse Cumhurbaşkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını ona verebilir” dedi.

Yerlikaya’nın görevi bırakma konusuna sıcak olmadığını ancak AK Parti’nin temayül yoklamalarında öne çıktığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti yönetiminden böyle bir teklif gelmesi hâlinde olumlu yanıt vermekten başka şansı kalmadığı ileri sürüldü.

Gazeteci Şardan’ın, yazısında yer alan ifadeler:

İçişleri Bakanlığı görevine geldiğinden bu yana suç örgütleriyle mücadeleyi üst noktaya taşıyan Yerlikaya’nın bugünlerde kafası karışık.

İktidarın, CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na karşı çıkaracağı aday merak edilirken, AK Parti’nin İstanbul’daki temayül yoklamasında öne çıkan isim oldu Yerlikaya. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabineye alındıktan sonra altı ay içinde epeyce mesafe alan Yerlikaya, Önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan sonra hem iktidarın hem de muhalefetin güvendiği isim haline geldi.

”Bakanlıkta haftalık gerçekleştirdiği güvenlik toplantılarını erteledi”

Dediğim gibi, Yerlikaya’nın kafası karışık. Geçen perşembeden bu yana programlarındaki yoğunluğu azalttı. Yabancı heyet randevularını ileri tarihe aldı. Mesela, geçen hafta 81 il valisi, emniyet müdürü ve jandarma komutanlarını Ankara’da toplayıp 2023 değerlendirmesi yapıp 2024’e ait hedefleri ortaya koyacaktı. Bu program ertelendi.

Cumhurbaşkanlığı’nda bakanlığını ilgilendiren toplantıya da katılamadı Yerlikaya. Çünkü siyasi temasları ağır basmaya başladı. Hafta sonu da İstanbul’daydı, temaslarına devam etti.

Bakanlıkta haftalık gerçekleştirdiği güvenlik toplantılarını erteledi.

Farkındaysanız, son günlerde sosyal medya hesabında yaptığı günlük program paylaşımları da azaldı.

Önerilen haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye bildiri tepkisi

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP