DOLAR 27,4488 -0.03%
EURO 28,8477 0.07%
ALTIN 1.608,43-0,27
BITCOIN 758175-1,37%
İzmir
23°

AÇIK

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
CHP İl Başkan Adayı Şakir Başak: ‘Yüzde 70’i geçemiyorsak kale olamazsın’

CHP İl Başkan Adayı Şakir Başak: ‘Yüzde 70’i geçemiyorsak kale olamazsın’

CHP İzmir İl Kongresi’nde yeterli imzayı toplayan Mehmet Şakir Başak, delegelere seslendi. Şakir Başak, İzmir'in CHP'nin kalesi olmadığını, yüzde 70'i aşan oy alınması durumunda bu tespitin doğru olabileceğini söyledi.

ABONE OL
16 Eylül 2023 18:51
CHP İl Başkan Adayı Şakir Başak: ‘Yüzde 70’i geçemiyorsak kale olamazsın’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CHP İzmir İl Başkanı ve Başkan Adayı Şenol Aslanoğlu’nun ardından diğer aday Mehmet Şakir Başak konuşmasını yaptı. Başak, İzmir’in CHP’nin kalesi olmadığını belirterek, “Yüzde 70’i geçiyorsan kale olamazsın. Burada bir eksiğimiz, yanlışımız var” dedi.

DEMOKRAT GÜNDEM-CHP İzmir İl Başkan Adayı Mehmet Şakir Başak, neden aday olduğunu açıklayarak konuşmasına başladı.

Mehmet Şakir Başak, “Bana dediler ki, ‘Neye güveniyorsun da aday oluyorsun?’. Dedim ki, örgütümün vicdanına, örgütümün adalet duygusuna güveniyorum” dedi.

şakir başak

İzmir’in CHP’nin kalesi olmadığını kaydeden CHP İzmir İl Başkan Adayı Mehmet Şakir Başak, “İzmir CHP’nin kalesi deniyor. Ben buna inanmıyorum. 25 yıldır mücadeleden gelen bir yoldaşınız olarak söylüyorum; 25 yıldır bu şehirde iktidarız. Biz buraya kale diyoruz. Kale Kayseri, Maraş, Diyarbakır. Yüzde 70’i geçiyorsan kale olamazsın. Burda bir eksiğimiz, yanlışımız var. Yeni bir anlayış için karşınıza çıktım. Değişim örgütün bu çarkından başlamalı” ifadelerini kullandı.

İKTİDARA BENZER OLDUK

“Biz iktidara benzer olduk. Bugün 617 delegenin 67 tanesi imza verebildi. Niye vermediniz ya da niye bana imza vermediniz diyemedim. Bir anlayıştan söz etmek istiyorum. Tarihi bir kongre. Önümüzde bir yerel seçim var” diyen Mehmet Şakir Başak, şunları söyledi:

“22 YIL AYNI İKTİDARI SEÇİYORSA PROBLEM BİZDE

Bu halk 22 yıldır aynı iktidarı seçiyorsa bir problem var. Bu problem de bizde. Biz gidemiyorsak, onlar kendini bizde göremiyorsa, hissedemiyorsa sorun bizde. Sokakta el ilanı dağıtarak bu insanları ikna edemiyoruz. Onun için yüzde 25’i aşamıyoruz. İşte bunun için karşınıza çıktım. Ve il başkanlığı nasıl yapılır, onu göstermek istiyorum.”

şakir başak

ŞAKİR BAŞAK’IN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI:

Yüreğinizdeki çığlığın sesiyim. Ömrümün yarısını CHP’de tamamladım. İnsanlar mücadele ederken eksiği, yanlışı olur. Ancak ilkesel hatayı siyaset affetmez. Üstünde durduğunuz, mücadele ettiğiniz CHP için, bedel ödemişlerin ruhunu sızlatmamak lazım.

Bana dediler ki, ‘Neye güveniyorsun da aday oluyorsun?’. Dedim ki, örgütümün vicdanına, örgütümün adalet duygusuna güveniyorum.

Bu sokağın, halkın sesi. Herkes dönsün kendine, sokaklara dönsün baksın. Örgütün heyecanına bir baksın. Sokakların umuduna baksın. Var mı yok mu? Aynı sonuçlara bakmak ahmakların işidir. Örgütümün dışında kimsenin önünde eğilmedim.

YÜZDE 70’İ GEÇMİYORSAN KALE OLAMAZSIN

İzmir CHP’nin kalesi deniyor. Ben buna inanmıyorum. 25 yıldır mücadeleden gelen bir yoldaşınız olarak söylüyorum; 25 yıldır bu şehirde iktidarız. Biz buraya kale diyoruz. Kale Kayseri, Maraş, Diyarbakır. Yüzde 70’i geçmiyorsan kale olamazsın. Burda bir eksiğimiz, yanlışımız var. Yeni bir anlayış için karşınıza çıktım. Değişim örgütün bu çarkından başlamalı.

67 DELEGE İMZA VEREBİLDİ

Biz iktidara benzer olduk. Bugün 617 delegenin 67 tanesi imza verebildi. Niye vermediniz ya da niye bana imza vermediniz diyemedim. Bir anlayıştan söz etmek istiyorum. Tarihi bir kongre. Önümüzde bir yerel seçim var. Ben ekmeksizliğin, açlığın ne demek olduğunu bilen bir insanım. Sokağı iyi biliyorum. Sokak insanıyım, halkım. Anadolu’yu arşın arşın gezdim.

22 YIL AYNI İKTİDARI SEÇİYORSA PROBLEM BİZDE

Bu halk 22 yıldır aynı iktidarı seçiyorsa bir problem var. Bu problem de bizde. Biz gidemiyorsak, onlar kendini bizde göremiyorsa, hissedemiyorsa sorun bizde. Sokakta el ilanı dağıtarak bu insanları ikna edemiyoruz. Onun için yüzde 25’i aşamıyoruz. İşte bunun için karşınıza çıktım. Ve il başkanlığı nasıl yapılır, onu göstermek istiyorum.

SİYASET KURUMUNU KİRLETEN İNSANLARDIR

Siyaset kurumunu kirleten insanlardır. Temiz insanlar siyasete girerse o kurumlar temizlenir, paklanır. Siyaset halka fayda sağlamaktır. Ülkesine fayda sağlamaktır. Bireylerin kendi iktidarı için olan bir kurum değildir siyaset.

Tarihi sorumluluk sizin sayın delegeler. ben sadece uyarı görevimi yapıyorum. Önümüzdeki dönemde bizi karanlık günler bekliyor. Sadece İzmir örgütünden söz etmiyorum. Devrimcilere, kendinden vazgeçmişlere, ben değil biz diyenlere ihtiyaç var. İnsanların iradelerini zapt-u rapt alanlara değil. Artık örgütün iktidarının olması gerektiği için karşınızdayım. Takdir yüce örgütümün ve il delegelerimin.

Önerilen haber: CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan delegelere mesaj

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP