DOLAR 32,5585 0.13%
EURO 35,0249 0.37%
ALTIN 2.437,790,11
BITCOIN 2122323-0,78%
İzmir
33°

AÇIK

üst menü altı
CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan delegelere mesaj: ‘Partinin genel başkanlık sorunu yok’

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan delegelere mesaj: ‘Partinin genel başkanlık sorunu yok’

CHP İzmir İl Kongresi’nde yeterli imzayı toplayan yeniden aday olan mevcut CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Mehmet Şakir Başak’ın adaylıkları kesinleşti. İki aday delegelerin karşısına çıkıp, son mesajlarını verdi.

ABONE OL
16 Eylül 2023 20:34
CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan delegelere mesaj: ‘Partinin genel başkanlık sorunu yok’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir İl Başkanı ve Başkan Adayı Şenol Aslanoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek mesajı verdi ve “Bu partinin genel başkanlık sorunu yoktur. Bu partinin daha verimli çalışmaya ihtiyacı vardır. Her toplantıda konuştum, biz dimdik genel başkanımızın arkasındayız. Biz dimdik genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız” dedi.

DEMOKRAT GÜNDEM-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 38. İl Kongresi Gaziemir Fuar Alanı’nda devam ediyor. Divan başkanlığını CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre’nin yaptığı ve 618 delegenin oy kullanmasının beklendiği il kongresinde blok liste önergesinin oylanmasının ardından söz alanlar kürsüye gelerek konuşmalarını gerçekleştirdi.

Divan Başkanı Zeynel Emre, adayların listelerini hazırlaması için ara verdi. Sürenin tamamlanmasının ardından Mehmet Şakir Başak ve Şenol Aslanoğlu’nun adaylıkları kesinleşti.

şenol aslanoğlu

ŞENOL ASLANOĞLU: SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN

İlk konuşmayı CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu yaptı. Kürsüye çıkan İl Başkanı ve İl Başkan Adayı Şenol Aslanoğlu, “İlk ilk kongresini İzmir’den yapmamız lazım. 28 Mayıs’tan sonra AKP ve yalakaları topyekün bir savaş başlattılar. Muhalif olan ne varsa onlara savaş başlattılar. . Baskılar, yalan dolan kasetler ve iftiralarla bizleri yıldıracaklarını sananlar dimdik ayaktayız, sizden korkan sizin gibi olsun. Bitecek bir gün bu zulüm. Mücadelenin bayrağını daha da yükselteceğiz. Sizden korkmuyoruz. Çok çalışacağız” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU AYAKTA ALKIŞLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek veren Şenol Aslanoğlu, “Yenilenmeliyiz. Ben yenilenmeliyiz derken genel başkanın değişmesini kas etmiyorum. Bu partinin genel başkanlık sorunu yoktur. Bu partinin daha verimli çalışmaya ihtiyacı vardır. Her toplantıda konuştum, biz dimdik genel başkanımızın arkasındayız. Biz dimdik genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız” dedikten sonra salonda bulunan delege ve partilileri, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ayakta alkışlamaya davet etti.

Şenol Aslanoğlu

Delegelerin ayağa kalkıp alkışlamasının ardından Aslanoğlu,  tekrar, “Size hakkımız helaldir sayın genel başkanım” ifadesiyle Kılıçdaroğlu’na destek hakkındaki kararlılığını vurguladı.

ŞENOL ASLANOĞLU’NUN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI:

İzmir 10 yıldır yerel iktidar olduğumuz kent. Herkesin bir gözü İzmir’de. İzmir’de ne oluyor diye. İzmir’den bu heyecanı tüm Türkiye’deki illere vermemiz lazım.

CUMARTESİ ANNELERİNE SELAM OLSUN

İlk ilk kongresini İzmir’den yapmamız lazım. 28 Mayıs’tan sonra AKP ve yalakaları topyekün bir savaş başlattılar. Muhalif olan ne varsa onlara savaş başlattılar. Ülkede muhalefetle ilgili en küçük sese tahammülü yok. 28 yıldır eylemlerini aralıksız sürdüren Cumartesi Annelerine tahammülleri yok. 28 yıl eylemlerini sürdüren Cumartesi Anneleri’ne selam olsun.

Şenol Aslanoğlu

SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN

Seçilmiş milletvekillerini meclise sokmuyorlar. Can Atalay’a selam olsun. Baskılar, yalan dolan kasetler ve iftiralarla bizleri yıldıracaklarını sananlar dimdik ayaktayız, sizden korkan sizin gibi olsun. Bitecek bir gün bu zulüm.

ÇOK ÇALIŞTIM

Çok çalıştım. 8 ayda 8 kez kendi işyerime gitmedim. Dostlara randevu vermedim. 8 aylık süreçte süre yetmedi. Adayın, bana görev verirseniz çok çalışırım demesi yeterli değil. Çalıştım mı ben diye sordum, tüm gözler, ‘Çalıştın’ dedi. Bütün yorgunlukları unutturuyor.

BU PARTİNİN GENEL BAŞKANLIK SORUNU YOKTUR

Yenilenmeliyiz. Ben yenilenmeliyiz derken genel başkanın değişmesini kas etmiyorum. Bu partinin genel başkanlık sorunu yoktur. Bu partinin daha verimli çalışmaya ihtiyacı vardır. Her toplantıda konuştum, biz dimdik genel başkanımızın arkasındayız. Biz dimdik genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız.

Önerilen haber: CHP İzmir İl Kongresi’nde seçime Blok liste ile gidilecek: Kongre yeniden başladı

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)


HIZLI YORUM YAP