DOLAR 27,4429 0.21%
EURO 28,8562 -0.63%
ALTIN 1.614,29-0,81
BITCOIN 7649742,98%
İzmir
23°

AÇIK

0

BEĞENDİM

ABONE OL
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

DEMOKRAT GÜNDEM-ZAHİDE NUR ÖZTÜRK-VİDEOLU HABER-CHP İzmir İl Başkanlığı için mevcut başkan Şenol Aslanoğlu’nun yanı sıra CHP Konak İlçe eski başkanı da olan deneyimli siyasetçi Aytekin Tunus ve yine CHP Konak İlçe eski Başkanı Şakir Başak da adaylığını açıkladı. Öte yandan mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu da geçtiğimiz günlerde aday olduğunu il başkanlığı binasında düzenlenen bir törenle duyurdu.

CHP İzmir İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Aytekin Tunus, Demokrat Gündem’e verdiği demeçte, “Bu zor dönemde, bu sıkıntılı dönemde herkesi kucaklayacağız. Partimize faydalı olacağını düşünüyorsa bunu desteklemeli. Ben partimizi iktidara götürecek kadrolarla yürümek istiyorum, kişileri değil. Kişilerle ilgili bir tasarrufum yok. Elbette ki başarılı insanların görevlerini yapmasını, görevlerinde kalması için mücadele ederim. Ama benim asıl hedefim Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı” dedi.

CHP İzmir İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Aytekin Tunus, partisinin son seçimdeki başarısızlığına rağmen mücadeleyi sürdürmek gerektiğini belirtti.

İZMİR’DE PUANLARIMIZ DÜŞTÜ

İzmir’de partisinin oylarının düştüğünü savunan CHP İzmir İl Başkan Adayı Aytekin Tunus, “İzmir’de puanlarınız düştü. Yani ortada bir başarı söz konusu değil. İzmir’de sadece İzmir değil, Cumhuriyet Halk Partisi açısından İzmir Cumhuriyetin, Cumhuriyet değerlerinin başkenti. İzmir’in Türkiye üzerindeki etkisi ve motivasyon da son derece önemli. Dolayısıyla bu kongreler sürecinde de mevcut yönetimin bir dinamizm sağlayacağını görmedim, sağlayamadığını gördüm ve önümüzdeki dönem özellikle sokakta bu düşüncenin kırılması önemli ve önemli olduğunu düşündüğüm için de bu sürece dahil olmak istedim” diye konuştu.

Örgütün gücüyle hareket etmek istediğini kaydeden İl Başkan Adayı Aytekin Tunus, delegelerin kararına saygı duyacağını söyledi.

HER TÜRLÜ SONUCA SAYGI DUYACAĞIZ

CHP İzmir İl Başkan Adayı Aytekin Tunus, “Ben örgütün, örgütün cİddi anamda. İlgisini ve tevazu egosunun olduğunu biliyorum şahsıma. Çünkü benim önceki dönemlerimde de çok çalışan, üreten, herkesi kucaklayan bir anlayışta olduğumu biliyor. Örgüt üyesi arkadaşlarım, partililerimiz, bütün herkes bunu biliyor. Yani ben Sayın Aslanoğlu ile bir yarışa şu an girme durumunda değilim. Ben kendi ürettiklerimi, kendi yapacaklarımı paylaşmak istiyorum.

Dolayısıyla örgütün kantarına bu çerçevede çıkacağım. Yani benim arkamda birilerinin desteği, bir grubun, bir farklı bakış açısının desteği yok, ben tamamen örgütümün gücüyle onların kantarına çıkmak istiyorum. Örgütün değerlendirmesi nasıl olacak bilmiyorum ama her türlü sonuca son derece saygı duyacağız. Ben örgütün de ciddi anlamda bu sonucu bizim lehimize sonuçlandıracağını biliyorum” ifadelerini kullandı.

Adaylık sürecinde yerelde emeği olanların belediye başkanı seçilmesini sağlamak için inisiyatif alacaklarını da ifade eden Tunus, tepeden atanmalara karşı direneceklerini ve örgüt içindeki herkesin hak ettiği yere geleceğini söyledi.

ÖRGÜTÜM BANA GÜVENECEK, BEN ÖRGÜTÜME GÜVENECEĞİM

Tunus, şu değerlendirmelerde bulundu: “Hepimizin çok çalışması lazım. O enerjiyi, o işi yapmak zorundayız. Ha tabi ki burada biz yerelde de alanlarda emeği olanların seçilmesini sağlamak konusunda inisiyatif alacağız. Yani tepeden birilerinin gelmesine izin vermeyeceğiz. Biz bunlara direneceğiz. Burada çalışan, üreten kadınlarımız, gençlerimiz, herkes hak ettiği yere gelecek. Hiç kimsenin tepeden gelmesine izin vermeyeceğim. Örgütüm bana güvenecek, ben örgütüme güveneceğim. Çünkü biliyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin özellikle İzmir’de muhteşem bir örgüt var.

SADECE 2 DÖNEM İSTİYORUM, BAŞKA GÖREVE TALİP OLMAYACAĞIM

İzmir’i bütünüyle kucaklayacak, her noktaya ulaşacak bir yapılanmayı biz oluşturduk. Başka bir bakış açısı oluşturacağız. Daha çalışan, üreten bir örgüt yapılanmasını yaklaşık 2 yılı. Ama bu tabii seçim sürecine girdiğimiz için ben 2 dönem istiyorum ve sonrasında da başka görev almayacağımı, başka bir göreve talip olmadığımı ifade ediyorum. Ama bu muhteşem örgütü işlevsel, dinamik, üreten, çalışkan Cumhuriyet Halk Partisi ideolojisine, bilgisine, birikimine haiz bir hale getireceğim. Buradan da Türkiye’ye örnek teşkil edecek işler yapacağız

PARTİYİ KUCAKLAYACAĞIZ

İzmir’de, örgütün değerlendirmesine saygı duyacağını belirten Aytekin Tunus,

Tunus, partiyi iktidara taşıyacak kadrolarla çalışmak istediğini ve kişilerle ilgili bir tasarrufunun olmadığını vurguladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı hedeflediğini ve bu doğrultuda çalışacaklarını belirtti.

Adaylık sürecinde yerelde emeği olanların seçilmesini sağlamak için inisiyatif alacaklarını ifade eden Tunus, tepeden atanmalara karşı direneceklerini ve örgüt içindeki herkesin hak ettiği yere geleceğini söyledi.

ÖRNEK İŞLER YAPACAĞIZ

Son olarak, İzmir’de güçlü bir yapılanması olan CHP örgütünün daha işlevsel ve üreten bir yapı oluşturacaklarına inandığını ifade eden Tunus, İzmir’i bütünüyle kucaklayacak bir yapılanma oluşturacaklarını ve Türkiye’ye örnek teşkil edecek işler yapacaklarını söyledi.

AYTEKİN TUNUS DÜN YAŞANAN GELİŞMELERİ DE DEĞERLENDİRDİ

İŞTE O AÇIKLAMALAR

HABER METNİNİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İNANMAK İSTEMİYORUM

Öte yandan dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i arayarak, ‘Şenol Aslanoğlu ile yola devam edeceğiz’ şeklindeki haberleri de değerlendiren CHP İzmir İl Başkan Adayı Aytekin Tunus, “Sayın genel başkanın bir başka adayı işaret ettiğine inanmak istemiyorum. bu süreçte tarafsız olduğunu düşünüyorum. çünkü örgütümüzün babası ve biz de bu örgütün evlatlarıyız. Hizmet partimize ve ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bir beyanı varsa sayın genel başkanımın bunu doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum” dedi.

BİR KİŞİ DE KALSAM MÜCADELEYE DEVAM

İl Başkan Adayı Aytekin Tunus, adaylıktan çekilmeyi düşünmediğini de ifade ederek, “Demokrasi mücadelesine devam etmek istiyorum, bir kişi de kalsam bu süreçte mücadele etmeye devam edeceğim. Delegemiz baskı altında elbette olabilir. Onu zaten biliyoruz. Geçmiş dönemlerden de tanık olduğumuz birçok mesele var. Doğrusu ben hiçbir koşulda çekilmeyi düşünmüyorum. Kendimi ifade etmeye devam edeceğim. Seçim günü de ordan zaferle çıkacağım” ifadelerini kullandı.

KENDİMİ ÖRGÜTÜMÜN VİCDANINA BIRAKIYORUM

Bu tip açıklamaların örgüt üzerinde ‘baskı’ kurma anlamına da geldiğini savunan Aytekin Tunus, örgütün ve delegelerin vicdanına güvendiğini söyledi.

DEMOKRATİK BİR SEÇİMDE EN AZ 400 AY ALACAĞIMDAN EMİNİM

Tunus, delegelere çağrısını ise şu şekilde yaptı: “640 delegeye çağrım şudur; bağımsızlık benim karakterimdir diyen bir kurucu önderin kurduğu partinin evlatlarıyız, üyeleriyiz. CHP’nin karakterinde bağımsız olmamak, irade ortaya koyamamak yoktur aslında. CHP’mizin tarihsel misyonuyla örtüşmez. Ben kendimi örgütümün vicdanına bırakıyorum. Kuvay-i Milliyeci, Cumhuriyetçi ve yurtsever olarak partimize faydalı olmak istiyorum. Çok başarılı olacağıma yürekten inanıyorum. Demokratik ortam oluşursa seçimde en az 400 oy alacağımdan eminim.”

Önerilen haber: İzmir’de maraton heyecanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP