DOLAR 28,9357 0.18%
EURO 31,2296 0.03%
ALTIN 1.885,940,61
BITCOIN 12612534,91%
İzmir
13°

HAFİF YAĞMUR

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan  milletvekillerine yerel seçim talimatı: ‘Hazırlıklara başlayalım’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan milletvekillerine yerel seçim talimatı: ‘Hazırlıklara başlayalım’

ABONE OL
13 Ekim 2023 11:48
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan  milletvekillerine yerel seçim talimatı: ‘Hazırlıklara başlayalım’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’de devam eden kurultay süreci sırasında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşmelere devam ediyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yerel seçimler için önceki gün ve dün partisinin genel merkezinde bir grup milletvekiliyle görüştüğü bildirildi.

Bu görüşmelerde Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerine, “Herkes kendi bölgesinde çalışsın. Hazırlıklara başlayalım. Hangi bölgelerde kimlerle seçime gidilebilir, bu konuda çalışmalara başlayalım.” dediği öğrenildi.

Gelen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu, ilerleyen günlerde de gruplar halinde milletvekilleriyle yerel seçim hazırlıkları için görüşmelere devam edecek. Bu süreçte milletvekilleri, seçim bölgelerine dönerek saha çalışmaları yapacaklar ve bölgeye uygun, halk tarafından sevilen bir adayın belirlenmesine özel bir önem verecekler.

kılıçdaroğlu

Milletvekilleri, yaptıkları çalışmaları rapor haline getirerek Kılıçdaroğlu’na sunacaklar. Bu raporlar ve öneriler, parti adaylarının belirlenmesinden yerel seçim kampanyasına kadar süreçte faydalı olacak.

Toplantılara katılan milletvekilleri, CHP’nin elindeki belediyeleri korumanın ötesinde, özellikle az farkla kaybettiği belediyeler ve tek milletvekili çıkardığı illere odaklanmanın planlandığını ifade ettiler.

Ancak, kurultay sürecinin devam ettiği bir dönemde yapılan bu görüşmelerin şu an için sadece “öneri dinleme ve fikir yürütme” toplantıları olduğu vurgulandı. CHP üyeleri, kurultay gündeminin öncelikli olduğunu ve aday belirleme gibi konuların kurultay sonrasında netlik kazanacağını belirttiler. Parti Meclisi’nin (PM) kurultay sonrasında yeniden şekilleneceği ve bu konuların PM’nin yetkisi dahilinde olacağı ifade edildi.

Önerilen haber: CHP Lideri Kılıçdaroğlu ‘performans raporu’ istedi: Kurultay’da liste gerilimi çıkabilir

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)


HIZLI YORUM YAP