DOLAR 33,1015 0.04%
EURO 36,0804 -0.26%
ALTIN 2.582,11-0,71
BITCOIN 2105516-1,71%
İzmir
39°

AÇIK

üst menü altı
Çiğli Belediyesi’nden yerli tarıma destek

Çiğli Belediyesi’nden yerli tarıma destek

Çiğli Belediyesi, “Tarladan Sofraya Yerli Tarım” projesi kapsamında kendisine ait 57dönümlük arazide ekimi yapılan buğdaylardan 7 ton un elde etti

ABONE OL
10 Temmuz 2024 12:31
Çiğli Belediyesi’nden yerli tarıma destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiğli Belediyesi, “Tarladan Sofraya Yerli Tarım” projesi kapsamında kendisine ait 57dönümlük arazide ekimi yapılan buğdaylardan 7 ton un elde etti.

Elde edilen mahsullerin bir kısmı ile Grissini Atölyesi düzenlenirken, büyük bölümü halka dağıtıldı. Tarımsal üretimi desteklemek ve üretimden elde ettiği mahsulleri halkın sofrasına taşımak için çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, kendisine ait arazilerden hasat ettiği yerli buğday unu ile Grissini Atölyesi gerçekleştirdi.

yerli tarım

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Prof. Dr.Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’nde düzenlenen Grissini Atölyesine Çiğlili kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Atölyede teorik ve pratik olarak Grissini yapmanın inceliklerini öğrenen katılımcılar oldukça keyifli dakikalar yaşadı.

İhtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Çiğli Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri,57 dönümlük araziden elde edilen 7 tonluk unu, on kiloluk paketler haline getirerek belediyeye kayıt yaptıran ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor.

Toprağın bereketi halkın sofrasında


Konuyla ilgili araştırmalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Yerli tarımın önemine dikkat çekmek ve ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza bir nebze olsun destek olmak için ‘Tarladan Sofraya Yerli Tarım’ projemizi hayata geçirdik. İlçemiz sınırları içerisinde bulunan belediyemize ait, tarımsal üretime uygun arazilerimizde ilk defa ekim yaptık. Buradan elde ettiğimiz buğdayı işleyerek tam yedi ton un elde ettik.” şeklinde konuştu.

yerli tarım

Yıldız, ”Mahsulümüzün bir bölümünü düzenlediğimiz atölyelerde kullanıp kalan kısmını da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Tarımsal üretimi desteklemeye ve vatandaşlarımızı bu üretim
zincirine dahil etmeye yönelik çalışmalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz.
Projede emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve Grissini Atölyemize katılan Çiğlili kadınlara
teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir: Çiğli Belediyesi’nden öğrencilere LGS tercih desteği

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP