DOLAR 32,9253 0.28%
EURO 35,3743 0.58%
ALTIN 2.467,440,70
BITCOIN 1977629-5,90%
İzmir
35°

AÇIK

üst menü altı
Ekonomide atama krizi… ‘Şimşek’in teklif götürdüğü 3 isim görevi reddetmiş’

Ekonomide atama krizi… ‘Şimşek’in teklif götürdüğü 3 isim görevi reddetmiş’

Karar gazetesi yazarı Taha Akyol, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in atamalar konusunda zorluklarla karşılaştığını belirtti.

ABONE OL
16 Haziran 2023 12:33
Ekonomide atama krizi… ‘Şimşek’in teklif götürdüğü 3 isim görevi reddetmiş’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazeteci yazar Akyol, Şimşek’in yakın çevresinden aldığı iyi haberler üzerine iki isimle görüştüğünü ve Şimşek’in “Ekonomik durum, tahmin ettiğimden kötü…” dediğini ifade etti.

EKİBİNİ KURABİLECEK Mİ?

Akyol, şu ifadeleri kullandı:

  • “Şimşek, sorunların ağırlığından başka, atamalarda da sıkıntı yaşıyor. Şimşek’in görev teklif ettiği tecrübeli ve yetkin üç isimin görev kabul etmediğini dün öğrendim. Bunlardan biri Bakan Yardımcılığı görevini kabul etmemiş. Diğer ikisi üst düzey kurum yöneticiliğini…

BAKAN YARDIMCISI ATAYAMADI

  • Sebep mesuliyet almaktan çekinmek değil… Sebep, Şimşek’in yetki alanı ve görev süresi hakkında tereddütler olması. Nitekim Şimşek hâlâ bir bakan yardımcısı atayamadı. Bütün ekonomi bürokrasisi, Merkez Bankası Başkan Yardımcıları, Para Politikası Kurulu üyeleri yerlerinde.
  • Buralara Şimşek çizgisinde, ‘rasyonel zeminde’ isimlerin atanması gecikiyor. Evet, Gaye Erkan Merkez Bankası’nda bazı atamalar yaptı ama bunlar para politikasıyla ilgili değil. Bu tablo, piyasalarda tereddütler yaratıyor. Şimşek ne süreyle görevde kalacak? Ekibini kurabilecek mi?” 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP