DOLAR 32,8995 0.22%
EURO 35,3040 0.44%
ALTIN 2.460,950,44
BITCOIN 2052185-2,91%
İzmir
30°

AÇIK

üst menü altı
Erdoğan’dan, ‘heykelini dikeceğim’ diyen Tanju Özcan’a yanıt: ‘Masraf tutarında…’

Erdoğan’dan, ‘heykelini dikeceğim’ diyen Tanju Özcan’a yanıt: ‘Masraf tutarında…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçimi kazanırsa heykelini dikeceğim" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a yanıt verdi.

ABONE OL
16 Haziran 2023 16:15
Erdoğan’dan, ‘heykelini dikeceğim’ diyen Tanju Özcan’a yanıt: ‘Masraf tutarında…’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden aylar önce “Erdoğan seçimi kazanırsa Bolu’nun en görünür yerine heykelini dikeceğim” diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sözünü yerine getirmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muvakatname istedi.

Tanju Özcan, sözünü tutacağını açıklayarak, yaşayan bir kişinin heykelinin yapılması için önce o kişinin rıza göstermesi gerektiğini belirtip, Erdoğan’a mektup yazdı.

İHTİYAÇ SAHİBİ BOLULU VATANDAŞLARIMIZA YARDIM

Özcan’ın mektubuna Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla cevap geldi. Cevap mektubunda Erdoğan, Bolu’ya yapılması planlanan heykeline onay vermedi. Mektupta, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz edildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız devlet adamlarının heykelleriyle değil, hizmetleriyle anılması gerektiği hususunu vurgu yaparak, heykelin yapımına muvafakatlerinin bulunmadığın ve yapılması düşünülen heykel masrafı tutarında ihtiyaç sahibi Bolulu vatandaşlarımıza yardım yapılmasının daha yerinde olacağını tensip buyurmuşlardır.”

adil şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Seçimlerden önce verdiğimiz söz üzerine geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanına mektup göndererek, muvafakat istedik. Ancak kendileri heykele harcanacak paranın ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını ve heykel yapılmamasını uygun gördüler. Biz zaten bugüne kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza adil şekilde yardımda bulunduğumuz gibi bu heykele harcanacak parayı da yine adil bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.”(Sözcü)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP