DOLAR 31,1212 0.26%
EURO 33,7965 0.49%
ALTIN 2.035,050,13
BITCOIN 1590948-0,05%
İzmir
15°

PARÇALI BULUTLU

üst menü altı
Gültekin Uysal İzmir’de: Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Adayını tanıttı

Gültekin Uysal İzmir’de: Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Adayını tanıttı

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala, Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burcu Bostancıoğlu'nun ismi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın katılımıyla açıklandı.

ABONE OL
12 Şubat 2024 14:50
Gültekin Uysal İzmir’de: Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Adayını tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEMOKRAT GÜNDEM-ERDEM ASLAN-31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala, Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burcu Bostancıoğlu’nun ismi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla açıklandı.

Gerçekleşen toplantıda Uysal’a DP İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ve Demokrat Parti Parlamento İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü Haydar Altıntaş eşlik etti.

DEMOKRAT PARTI GENEL BASKANI GULTEKIN UYSAL (FOTOGRAFTA), PARTISININ IZMIR BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKAN ADAYININ BURCU BOSTANCIOGLU OLDUGUNU ACIKLADI.(FOTO: HANDE NAYMAN / IZMIR, DHA)

GÜLTEKİN UYSAL: BİZİM YÖNÜMÜZ İZMİR’E DÖNÜKTÜR

DP Genel Başkanı Uysal, “İzmir’in tarihsel kimliği, demokrat kimliği elbette çok çok önemli. Geçmişle mukayese ettiğimizde kademe kademe gücünü yitirdiği gerçeğini de hepimiz biliyoruz. İzmir’in meselelerini, İzmir’in gündemini öncelik sıralaması, İzmir’i merkeze alarak bir tartışma ve rekabetin anlayışı içerisinde olacağız. Bir iç Ege’nin evladı olarak, demokratlar olarak bizim yönümüz İzmir’e dönüktür. Bu seçimin akabinde Türkiye, aktör ve kurumları ile bir siyasal iklim değişikliğine gidecektir.

O açıdan da İzmir’imizin ortaya koyacağı irade önemlidir. Hiçbir bireyin, hiçbir vatandaşın oyu kimsenin cebinde garanti değildir. İzmirlilerimizin, İzmirli vatandaşlarımızın kendi kararlarını kendilerinin vereceği, adeta bir atama demokrasisinde dönmüş Türk siyasetinin geneli itibarıyla ifade ediyorum; bu noktada farklı bir tavır geliştirebileceğimizi, geliştirmemiz gerektiğini de ümit ediyorum” dedi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, toplantıda Demokrat Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Burcu Bostancıoğlu olduğunu açıklarken, Bostancıoğlu da aday olarak ilk mesajlarını verdi.

DEMOKRAT PARTİ ADAYINDAN FLAŞ ÇIKIŞ

Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burcu Bostancıoğlu, “İzmir CHP’nin kalesi” sözleri üzerinden CHP’ye yüklenerek, “Mekanın sahibi geri geldi” ifadelerini kullandı.

“Mekanın Sahibi Geri Geldi”

İzmir’in Demokrat Parti’nin kalesi olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Bostancıoğlu, “Bugün tarihi bir gün. İzmir’de bir kadın olarak İzBB adayıyım. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında büyükşehir adayı olmak büyük bir onur ve sorumluluktur. Bu sadece bir seçim yarışı değil. Aynı zamanda kadınların siyasette ve toplumda daha fazla yer alması için bir fırsattır. Ben üç kuşak İzmir’liyim.

İzmirli kadınların temsilcisiyim. 5 yıldır meclis üyesi olarak yerel siyasette varım. İzmir, cumhuriyetin kalesidir. İzmir, kadın şehridir. Zaman zaman bu durumdan rahatsız olanlar İzmir’i gavur olarak nitelemiştir. Biz nefes alan bir şehiriz. İzmir, herkese ana kucağı olmuştur. İzmir, herkesi bağrına basmıştır. İzmirliler olarak tarihin bize yüklediği bu misyondan asla vazgeçmeyeceğiz. İzmir Demokrat Parti’nin evi, Demokrat Parti İzmir’in kalbidir. Mekanın sahibi geri geldi” dedi.

demokrat

“Küllerimizden Yeniden Doğarak Demokrat Parti’de Birleşelim”

Başkan adayı olarak önceliklerinin gençler ve çocuklar olduğunu belirten Bostancıoğlu, “İzmir’i daha yaşanabilir bir şehir yapmak ve İzmirlilerin refahını artırmak için bu yola çıkıyorum. Var gücümle çalışacağım. İzmir’i tüm İzmirlilerin şehri yapmak için yola çıkıyorum. Ayrım yapmadan, kucaklayıcı bir anlayışla hareket edeceğim. Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenli bir kentte yaşaması için küllerimizden yeniden doğarak İzmir’de Demokrat Parti’de birleşelim” diye konuştu.

“Bir Bankamatik Problemi Var”

Son dönemde İzmir’de adayların üzerinde en çok durduğu konulardan biri olan belediyelerdeki işçi sayısı üzerinden ‘bankamatik’ göndermesi yaparak konuşmasını sürdüren Burcu Bostancıoğlu, “İşsizlik ülke genelinde büyük bir problem. Belediyeler de bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bunun için bütçeler elverişli değil. Ama bir bankamatik problemi var. Biz, bu konuda elimizden geleni yapacağız. Tespitlerimizi yaparak gerekli çalışmaları yürüteceğiz” şeklinde ifade etti.

demokrat

“Önceliğimiz Gençlerimizin Artık Bu Kenti Terk Etmemesi”

Belediyenin birincil sorumlulukları arasında uyuşturucuyla mücadele olduğunu belirten Burcu Bostancıoğlu, “Bu kentin tüm problemlerine çözüm var. Hepsine çözüm geliştirilebilir. Ama benim üzerinde durduğum problem uyuşturucu. Bağımlılık problemi. Parklar, yollar yaparsınız. Ama o parklarda oynayacak çocukları, yollarda yürüyecek gençleri bulamayınca bir anlamı kalmaz. Biz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucuya kurban ediyoruz. İzmir’in her yeri felaket. Ama önceliğimiz insan sağlığı, çocuklarımızın güvenliği, gençlerimizin geleceği. Bizim önceliğimiz gençlerimizin artık bu kenti terk etmemesi. Burası onların evi” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir: İYİ Parti İzmir Büyükşehir Adayı Ümit Özlale’den kadınlar için ortak imza çağrısı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP