İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 8.9804
  • Demokrat Gündem DOLAR : 7.5231
  • Demokrat Gündem STERLİN : 10.4287
Haberler / Yerel Politika

AK Parti İzmir'in disiplini o isme emanet

22.02.2021 14:08:07

AK Parti İzmir 7'inci İl Kongresi'ne tek aday olarak giren ve seçilmiş başkan olarak görevine devam etmesi beklenen Kerem Ali Sürekli'nin listesinde önceki dönem İzmir Milletvekili olarak görev yapan Necip Kalkan'ın disiplin kurulu üyesi olarak görev yapacağı kaydedildi. Kalkan'ın İl Disiplin Kurulu Başkanı olarak görevine getirilmesi de bekleniyor. 

DEMOKRAT GÜNDEM-AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın kongre takvimi bugün gerçekleşecek il başkanı seçimiyle tamamlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılması beklenen ilk kongresinde yeniden başkan olması beklenen mevcut il başkanı Kerem Ali Sürekli'nin listesinde önceki dönem İzmir Milletvekili Necip Kalkan'ın il disiplin kurulu üyesi olarak yer aldığı öğrenildi. Sürekli'nin listesine giren Necip Kalkan'ın AK Parti İzmir İl Disiplin Kurulu başkanlığı görevine getirilmesi de bekleniyor. 

Öte yandan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin listesinde mevcut yönetimin yarısının olmayacağı belirtildi. Oluşan taslak listede 20'ye yakın isme yeniden görev verilmeyeceği kaydedildi. Yeni yönetimde kadın sayısının fazla olması bekleniyor. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş