Demokrat Gündem
Demokrat Gündem
İzmir booked.net
+15°C
  • Demokrat Gündem EURO : 10.3542
  • Demokrat Gündem DOLAR : 8.6749
  • Demokrat Gündem STERLİN : 12.1270
Haberler / Yerel Politika

CHP'de flash istifa kararı: Tokan görevinden ayrıldı

10.06.2021 12:38:29

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Pelda Başak Tokan, partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

DEMOKRAT GÜNDEM- CHP Konak İlçe eski Başkanı Şakir Başak’ın kızı CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Azize Pelda Başak Tokan, geçtiğimiz günlerde parti yöneticisi eşini kaybetmişti. Eşinin kaybının ardından yeni  bir karar aldığını duyuran Tokan, partideki görevinden ayrıldığını açıkladı. 

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Azize Pelda Başak Tokan, yaptığı açıklamada, "Büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm, partimin ve örgütümüzün bana uygun gördüğü İl Yöneticiliği görevimden affımı istirham ediyorum" ifadelerini kullandı. 

PELDA BAŞAK TOKAN: HEPİNİZE MÜTEŞEKKİRİM 

Yazılı bir açıklama yapan Tokan, görevden ayrılma gerekçesini şu şekilde ifade etti: "Sevgili yol arkadaşlarım, Çok değerli dostlarım. Eşimi kaybettiğim günden bu yana yanımda oldunuz. Desteğinizi, yol arkadaşlığınızı ve dostluğunuzu hayatım boyunca asla unutmayacağım. Eşim benim can yongamdı, hayat arkadaşımdı, geleceğe dair umutlarımızı hep taze tutarak bir ömür boyu yaşamı paylaşmak üzere el ele verdiğimize inandığım can parçamdı. O gitti, geride bana ne güzel dostluklar biriktirdiğimi gösterdi. Sizlerin yalnızca bir yönetim, bir ekip, bir dava arkadaşı olmadığınızı gerçek dostlar olduğunuzu bana hissettirdiniz. Hepinize müteşekkirim. 

İL YÖNETİCİLİĞİ GÖREVİMDEN AFFIMI İSTİRHAM EDİYORUM 

Bu düşüncelerimi size ifade edebilmek, aklıselimle karar verebilmek için ancak zaman ve kendimde güç bulabildim. Son yaşadıklarım neticesinde yeniden toparlanabilmek, duygusal olarak kendimi daha yeterli hissedebilmek adına siyasete bir süre ara vermenin daha iyi olacağına kani oldum. Bu süre zarfında mesleğime yoğunlaşmak ve mesleğim aracılığıyla zor durumda olan insanlara el uzatmak, bir nebze olsun onların yüzünün güldüğünü görmek bana daha iyi gelecek diye düşünüyorum. Bu nedenle büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm, partimin ve örgütümüzün bana uygun gördüğü İl Yöneticiliği görevimden affımı istirham ediyorum. 

 BİR GÜN YİNE BULUŞACAĞIZ 

Görevde bulunduğum süre içerisinde bana çok şey öğreten, hem siyaseten hem de yaşamsal tecrübeler kazandıran başta İl Başkanım, değerli abim Deniz Yücel’e ve dostluğuyla bu süreçte beni asla yalnız bırakmayan siz değerli il yöneticisi arkadaşlarıma ve emekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.
Sizleri seviyorum, iyi ki varsınız. Bir gün yine buluşacağız"

TOKAN'IN YERİNE MANDUZ'UN GELEBİLECEĞİ KONUŞULUYOR 

İl başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Pelda Başak Tokan'ın yerine CHP Karabağlar İlçe eski  Başkanı Polat Manduz'un gelebileceği konuşuluyor. 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş