DOLAR 28,9885 0.23%
EURO 31,2885 0.05%
ALTIN 1.889,560,16
BITCOIN 12528340,27%
İzmir
10°

HAFİF YAĞMUR

İzmir Milletvekili’nden Efes Selçuk’ta ‘sosyal devlet’ vurgusu

İzmir Milletvekili’nden Efes Selçuk’ta ‘sosyal devlet’ vurgusu

Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde, “Herkes Farklı Herkes Eşit” sloganı ile 9- 16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu’na CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın katıldı. Taşkın etkinlikte sosyal devlet olmanın önemine dikkat çekerek,“Efes Selçuk Belediyesi’nin sosyal belediyeciliği uygulamada çok başarılı bir belediye” ifadelerini kullandı.

ABONE OL
13 Ekim 2023 14:21
İzmir Milletvekili’nden Efes Selçuk’ta ‘sosyal devlet’ vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yıl Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Başka Bir Siyaset Okulu kapsamındaki “Türkiye’de Sosyal Politikalar” oturumuna Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın ve CHP Sağlık ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aylin Yaman katıldı.

Efes Selçuk Belediyesi tarafından yürütülen sosyal belediyecilik projelerini oluşturan koşullara değinen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Bir kent özelinde düşünürsek sosyal politikaları uygularken o kenti avucunuzun içerisindeki çizgiler kadar iyi biliyor olmanız lazım. Kimin nerede, ne zaman, neye ihtiyacı olduğunu ve bunu yönetmek adına dayanışma kültürünü geliştirmeniz lazım” şeklinde konuştu.

efes selçuk

Efes Selçuk sosyal belediyecilikte başarılı!

Efes Selçuk Belediyesi etkinliğine katılan Yüksel Taşkın, sosyal devlet olmanın en önemli ilkelerinden bir tanesinin yerinden yönetim olduğunu belirtti. Taşkın şöyle devam etti: “Benim Selçuk’u ziyaret sebeplerimden bir tanesi de Efes Selçuk Belediyesi’nin sosyal belediyeciliği uygulamada çok başarılı bir belediye olmasıdır.”

Dr. Aylin Yaman, sağlık ve sosyal politikalar ilişkisine değinerek; “Sosyal politikalar anlamında toplumun sağlığı çok önemli. Toplumun sağlığı olmazsa hiçbir sosyal politika alanında ilerleyemiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

BBSO öğrencileri oturumun sonunda öğrenciler katılımcılara sordukları soruların yanı sıra sosyal politikalara ilişkin önerilerini dile getirdiler.

Önerilen haber: İZKİTAP için geri sayım başladı

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP