DOLAR 32,1800 0.14%
EURO 35,0208 0.12%
ALTIN 2.422,85-0,26
BITCOIN 2186274-0,69%
İzmir
22°

AÇIK

üst menü altı
Karşıyaka’da sporcular doğru branşa yönlendiriliyor

Karşıyaka’da sporcular doğru branşa yönlendiriliyor

Karşıyaka Belediyesi’nin Ocak 2022’de, sporu ve sporcuyu destekleme vizyonuyla hayata geçirdiği projelerinden biri olan Sportif Yetenek Ölçüm ve Spora Yönlendirme Merkezi yoğun talep görüyor.

ABONE OL
28 Haziran 2023 11:30
Karşıyaka’da sporcular doğru branşa yönlendiriliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka Belediyesi, Ocak 2022’de sporu ve sporcuyu destekleme vizyonuyla hayata geçirdiği projelerden biri olan Sportif Yetenek Ölçüm ve Spora Yönlendirme Merkezi, yoğun talep görüyor. Merkezde, açıldığı günden bu yana yaklaşık bin 600 sporcuya 2 binden fazla test yapıldı.

“ÇOCUKLARI DOĞRU SPORA YÖNLENDİRİYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, çocukları doğru spor branşlarına yönlendirerek onların gelecekte iz bırakan sporcular olmasını hedeflediklerini belirtti.

Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Spor Salonu’nda faaliyet gösteren Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi, 8-10 yaş arasındaki çocukların sportif yeteneklerini ölçmek amacıyla 16 farklı performans ve yetenek testi yapıyor.

Uzman spor eğitmenlerinin eşliğinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen testlerin ardından çocuklara bir sonuç raporu sunuluyor.

Başkan Tugay, sporu sağlıklı yaşamın önemli bir parçası olarak gördüklerini ve çocukları doğru spor branşlarına yönlendirmenin başarıyı artıracağını ve spor sevgisini destekleyeceğini ifade etti.

“KENTİN SPORCU PROFİLİNİN ORTAYA ÇIKMASINA KATKI SAĞLIYOR”

Ayrıca, merkezin kentin sporcu profilinin ortaya çıkmasına katkı sağladığını ve bu bilgilerin kentteki spor altyapı yatırımlarını planlamada önemli bir referans olduğunu belirtti.

Merkezdeki testler, Karşıyaka ilçesi sınırlarında yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmek ve doğru spor branşlarına yönlendirmek amacıyla yapıldı.

Bugüne kadar bin 600’den fazla sporcu, bu testlere katılarak değerlendirildi. Başarılı sporcular periyodik olarak takip edilmekte ve Türk sporuna kazandırılmak için olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarı elde etmeleri hedefleniyor.

Karşıyaka Belediyesi, sporu teşvik etmek ve başarılı sporcular yetiştirmek amacıyla bu projeyi önemsiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP